Diş Macunu Tüplerinin Altındaki Renklerin Anlamı Ne?


diş macunu tüplerinin altındaki renklerin anlamı

Belki daha önce hiç dikkatinizi çekmedi ama diş macunu tüplerinin altlarında farklı farklı renkler var. Peki diş macunu tüplerinin altındaki renklerin anlamı ne? Macundaki kimyasal oranını mı gösteriyor

İnternet forumlarında uzun zamandır diş macunu tüplerinin altındaki renklerin anlamı tartışılıyor. Bu konuda her kafadan bir ses çıkıyor ama bu bilgilerin tamamına yakını yanlış. İnternette yazılanlara inanacak olursak düplerin dibindeki renkler diş macunundaki kimyasal oranını gösteriyor.

Buna göre yeşil renk macunun doğal ve güvenilir olduğuna, mavi renk tıbbi takviyeler içeren doğal ürün olduğuna, kırmızı renk kimyasal içeren doğal ürün olduğuna ve siyah ise ürünün tamamen kimyasal içerdiğine işaret ediyor. Ama bu bilgileri tamamen yanlış. Diş macunu tüpündeki renklerden içeriğinin doğal olup olmadığını anlayamayız.

Diş Macunu Tüplerinin Altındaki Renklerin AnlamıİNANMAYIN! İNTERNET SAFSATASI!

Tüpteki bu renkler tamamen üretim süreçleriyle alakalı bir durum.  Bu renkli kareler paketleme kolaylığı sağlamak için basılır ve “göz işareti” ya da “göz lekesi” olarak adlandırılır. Görevi elektronik makinelere tüpü nereden kesmeleri ya da kıvırmaları gerektiğini söylemektir.

Farklı renklerin bulunmasının sebebi tamamen firmanın seçimine bağlı. Çoğu diş macununda bu renkli kutucuklar bulunur ama sadece yeşil, mavi, kırmızı, siyah değil pembe ve mor renklerine de rastlanır.

RENKLERE DEĞİL İÇERİK BİLGİSİNE BAKIN!

Sonuç olarak, diş macunu tüplerinin ya da diğer tüplerin altında bulunan renkli karelerin, kimyasal içeriklerle bir ilişkisi yoktur. Diş macunu hakkında bilgi edinmek için renkli karelere değil içerik bilgisine bakmak gerekiyor.

 

 

Her Gün 5 Saniye Bu Noktaya Basın! Mucizeyi Yaşayın!

akupunktur noktaları

 

Derin Dondurucu Nasıl Yerleştirilir? Muhteşem Çözümler!

derin dondurucu nasıl yerleştirilir

 

Şampuana Şeker Ekleyin! Farkı Görün!

sampuana şeker ekleyin

 

Orkide Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır?

orkide bakımı

 

Yaşlılık Lekeleri Nasıl Yok Edilir?

yaşlılık lekeleri

 

Çeken Kazak Nasıl Eski Haline Gelir?

çeken kazak nasıl eski haline gelir

 

Bundan Sonra Patates Kabuklarını Asla Atmayacaksınız!

Diş Macunu Tüplerinin Altındaki Renklerin Anlamı

Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe