Ayakkabı Bağcıklarınız Artık Çözülmeyecek!


Ayakkabı Bağcıklarınız Artık Çözülmeyecek

Ayakkabı bağcıklarının çözülmesi bir sorun. Çözülen bağcık yürürken ayağınızın altına girer, sizi düşürebilir. Ama bu yöntemle ayakkabı bağcıklarınız artık çözülmeyecek.

Ayakkabı bağcığınızı bağlarsınız, birkaç dakika içinde ya da gün içinde çözülür. Tehlike yaratır. Aşağıda bunun çözümünü anlattık. Ancak önce Ayakkabı bağcıkları neden kendiliğinden çözülür? Bu sorunun cevabını verelim

Normal koşullarda ayakkabı bağcığınıza attığınız düğüm, merkezindeki sürtünme sayesinde olduğu gibi kalır. Hatta ilmekler ne kadar çok birbirine dolanmışsa düğüm de o kadar sağlam olur. Çünkü oluşan her bağ sürtünmeyi artırır.

Ancak koşu ya da hızlı yürüyüş esnasında ayağın yere aniden çarpması düğümün merkezine bir kuvvet uygulanmasına neden oluyor ve bir ivme oluşturuyor. Bu ivme, bağcıklar her adımda ileri geri hareket ederken sanki görünmez bir el gibi bağcıkları iki yandan çekiştiriyor. Sonunda öyle bir an geliyor ki oluşan ivme sürtünmeye galip geliyor ve düğüm bir anda çözülüveriyor.

Ayakkabı Bağcıklarınız Artık ÇözülmeyecekAYAKKABI BAĞCIKLARINIZ ARTIK ÇÖZÜLMEYECEK! DUDAK KORUYUCU SÜRÜN

Ayakkabı bağcığının çözülüp sizi ya da çocuğunuzu tehlikeye atmaması için çok kolay bir yöntem var: Dudak koruyucu kullanmak.

Ayakkabı bağcığınızı düğüm yapmak üzere birbirinin üzerine aldığınızda düğümü atacağınız yere dudak koruyucu sürün. Dudak koruyucusu kayganlığıyla daha da sıkı bir düğüm atılmasını sağlayacak ve bağcığınız açılmayacak.

 

Derin Dondurucu Nasıl Yerleştirilir? Muhteşem Çözümler!

derin dondurucu nasıl yerleştirilir

 

Şampuana Şeker Ekleyin! Farkı Görün!

sampuana şeker ekleyin

 

Orkide Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır?

orkide bakımı

 

Yaşlılık Lekeleri Nasıl Yok Edilir?

yaşlılık lekeleri

 

Çeken Kazak Nasıl Eski Haline Gelir?

çeken kazak nasıl eski haline gelir

 

Bundan Sonra Patates Kabuklarını Asla Atmayacaksınız!

ayakkabı bağcıklarınız artık çözülmeyecek

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.