Arda Turan Cinsel Saldırıdan 5 Yıl Ceza Alabilir


Arda Turan’ın şarkıcı Berkay’ın karısına sözlü olarak tacizde bulunduğu iddiasıyla gelişen olaylarda sular durulmuyor. Turan’ın uzun sürelerde hapis cezası alabileceği söyleniyor.

Arda Turan’ın geçtiğimiz günlerde bir eğlence mekanında şarkıcı Berkay’ın eşi Özlem Ada Şahin’in koluna dokunarak “Evli olmasam seni kaçırmazdım. Çok güzel kızsın” diyerek taciz ettiği iddia edildi. Bunun üzerine Berkay’ın kendisine hesap sorması neticesinde Turan Berkay’a yumruk atarak burnunu kırdı ve daha sonra Berkay’ın gittiği hastaneye giderek “ben kimsenin karısına kızına sarkıntılık yapmam. Al beni vur” diyerek silah uzatmış ve kendi iddiasına göre silahı geri alırken silah ateş almıştı.

Peki Arda Turan ne kadar ceza alacak? Bunu İstanbul Barosu’na üye avukat Alper Sarıca cevapladı. Sarıca”ya göre Turan 5 yıldan 15 yıl 6 aya varan sürelerde hapis cezası alabilir. Olay yeri kamera kayıtları ile yaşananların net olarak ortaya çıkacağını söyleyen Sarıca “iddialar doğruysa Arda Turan cezaevine girebilir” diye konuştu.

Av. Sarıca konuya ilişkin şunları söyledi:

CİNSEL SALDIRI

Arda Turan’ın bir eğlence mekanında şarkıcı Berkay’ın eşi Özlem Ada Şahin’e “Evli olmasam seni kaçırmazdım. Çok güzel kızsın” diyerek koluna dokunması olayda fiziksel temas bulunduruyor. Bu da Türk Ceza Kanunu.’nun (TCK) 102/1-2. cümlesi uyarınca sarkıntılık suretiyle cinsel saldırı suçunu oluşturur ve 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasını gerektirir. Bu suçun soruşturulması ve kovuşturulması mağdurun yani Berkay’ın eşi Özlem Ada Şahin’in şikayette bulunmasına bağlıdır.

DARP

Arda Turan’ın bu olayın devamında yumruk atarak Berkay’ı burnunda kemik kırığı oluşturacak şekilde darp etmesi kırığın hayat fonksiyonlarına etkisine göre TCK.’nın 86/1 ve 87/3 maddeleri uyarınca 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar cezalandırılmasını gerektirir. Yine Arda’nın eylemi sonucu Berkay’ın duyularından birinin işlevinin sürekli zayıflaması veya yüzünde sabit iz oluşması halinde verilecek ceza 1 kat arttırılır.

SİLAH RUHSATSIZ ÇIKARSA CEZA ARTAR

Arda Turan’ın silahla hastanede ateş etmesi iddiası doğru ise; bu eylem 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezasını gerektiren genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması suçunu oluşturur. Turan’ın olayda kullandığı iddia edilen silahın ruhsatsız olduğu ortaya çıkarsa ayrıca 6136 sayılı Kanunun 13. maddesine göre hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılacaktır.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.