Hollywood Yıldızlarının Sırrı: Bişektomi (Hollywood Yanağı) ile Güzelleşin


Bişektomi ya da Hollywood yanağı son günlerin en popüler estetik işlemlerinden biri… Peki nedir bu bişektomi ya da Hollywood yanağı. Kolay mı yapılır? Pahalı mıdır?

Hollywood ünlülerinin eski halleriyle yeni hallerini karşılaştığımızda sanki bambaşka birine bakıyormuşuz gibi oluyor ya, işte onun nedeni bişektomi… Yani yanaktan yağ aldırma… Bu yöntemle elmacık kemikleri belirginleşiyor ve çene uzuyor. Hani makyajla kontur yapıyoruz ya, işte onun ameliyatla yapılmış hali diyebiliriz.

Bişektomi ameliyatı lokal anestezi altında yapılan ve 45 dakika süren bir ameliyat. Ağız içerisinde yaklaşık bir santimetrelik bir kesi oluşturuluyor ve oradaki yağlar çıkarılıyor. Ameliyat sonrasında ağrı ve ödem olmadığı gibi, hasta aynı gün taburcu ediliyor. Ertesi gün de normal hayatına başlıyor. Hasta ilk gün sıvıyla besleniyor ama 3 gün sonra normal yeme düzenine dönebiliyor. Ameliyatın tam anlamıyla sonucunu görmek içinse 3 ay beklemek gerekiyor.

YÜZ GERME ETKİSİ YAPIYOR

Ameliyattan sonra yanaklar çökmüyor ama yanakların “pofudukluğu” gidiyor. Erkek hastalarda yanaklar düzleşiyor ve daha sağlıklı, daha zayıf görünen bir yüz ifadesi oluyor. Kadın hastalarda sonuç ise yanaklar düzleşip ve elmacık kemikleri daha belirgin bir hal alıyor. Kadınlarda hakikaten yüz germe yapılmış gibi bir etkisi olur.

AMELİYAT KALICI MI?

Bişektomi ameliyatında sonuçlar kalıcıdır ve aşırı kilo alınmadığı sürece yüzün hatları değişmez. Ayrıca bu yöntem yağ yastıkçıkların kitlesini azalttığı için yaşlanmanın o bölgedeki oluşturacağı deformasyon üzerinde önleyici etkiye sahiptir.

HOLLYWOOD YANAĞI AMELİYATI KAÇ LİRA?

Hollywood yanağı ameliyatı için doktorlar muayene etmeden fiyat söylemekten çekinseler de cebinizden 10 ile 15 bin arasında bir rakam çıkacağını söyleyebiliriz.

İŞTE HOLLYWODD ÜNLÜLERİNİN ÖNCEKİ VE SONRAKİ HALLERİ

JANNIFER ANISTON

hollywood yanağı

ANGELINA JOLİE

hollywood yanağı

TYRA BANKS

hollywood yanağı

ROSIE HUNTINGTON WHITELEY

hollywood yanağı

VICTORIA BECKHAM

hollywood yanağı

MEGHAN FOX

hollywood yanağı

SELENA GOMEZ

hollywood yanağı

 BELLA HADID

hollywood yanağı

RENEE ZELLWEGER

hollywood yanağı


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe