Alpaslan Özmol Hakkında Çıkan Haberlere: ‘Adamı Hasta Etmeyin Ben Ölmedim!’ Dedi


Alpaslan Özmol

Çocuklar Duymasın’ın Çaycı Hüseyin’i Alpaslan Özmol, yıllardır hakkında çıkan “Çaycı Hüseyin öldü mü?” haberleri hakkında karşı tepkisini ifade etti.

‘Sosyal medyada sürekli öldü haberleri çıkıyor…’ dedikten sonra ‘Bu gençlik nereye gidiyor ya?’ söylemlerine ‘Çaycı Hüseyin ölür mü hiç?’ ifadelerini ekledi. Bu sözleri ile hakkında çıkan ölüm haberlerine ve gençlere sitem etti.

Hakkında sürekli ölüm haberi çıkan genelde çaycı Hüseyin olarak bilenen Alpaslan Özmol kimdir? Neden sürekli ‘Öldü’ haberleri çıkıyor? Çıkan haberler hakkında neler düşünüyor?

Alpaslan Özmol

Alpaslan Özmol Kimdir?

Aslen Bursalı olan Alpaslan Özmol 19 Nisan 1976 yılında Almanya’da doğdu. 25 yıldır Almanya’da çalışan Özmol ailesi Alpaslan 5 yaşındayken Türkiye’ye dönüş yaptı.

Oyunculuk hayatına arkadaşlarının teşvikleri ile başlayan Özmol, ilk kez Bursa Devlet Tiyatrosu’nda Kral Soytarısı oyunu ile sahneye çıktı. 1999 yılında Birol Güven’in yapımcılığını yaptığı ‘Ayrılsak da Beraberiz’ dizisinde ‘Çaycı Hüseyin’ rolünü alarak ilk kez kamera önüne geçti. 2002 yılında da ‘En Son Babalar Duyar’ dizisinde ‘Hüseyin’ karakteri ile karşımıza çıktı.

2002 yılında başlayan Çocuklar Duymasın dizisinde de uzun yıllar ‘Çaycı Hüseyin’ rolünde oynadı. 2006 yılında ‘Sınav’ dizisinde, 2012’de ‘Laz Vampir Tirakula’ filminde, 2015 yılında ‘Hep Yek’ filminde ve 2016’da da ‘Temel ile Dursun İstanbul’da’ filminde oynadı.

Birçok filmde ve dizide farklı karakterlerde oynamasına rağmen Alpaslan Özmol, Türk halkının aklında ‘Çaycı Hüseyin’ karakteri ile kazındı.

Özmol’un fiziksel özelliklerinden bahsedecek olursak, kendisi 1,40 m boyunda ve 70 kilogramdır. Koç burcu olan Alpaslan, 45 yaşında ve bekardır.

ütülemeden ütülü gibi

Alpaslan Özmol Hakkında Çıkan Haberler

Genelde ünlüler hakkında “kim kiminle nerede göründü” şeklinde haberler çıkar. Fakat Alpaslan Özmol hakkında çıkan haberler bunlardan çok daha farklı. Çokça şehir gezen, açılışlara, etkinliklere, fuarlara ve tanıtımlara katılmasına rağmen bunlar pek gündem olmuyor. Bunun yerine Özmol hakkında istisnasız her yıl en az bir kere “Çaycı Hüseyin öldü mü?” gibi başlıklarla haberleri çıkmaktadır. Alpaslan bu haberlere her seferinde tepki gösterse de haberler son bulmuyor.

Geçtiğimiz yıllarda Çocuklar Duymasın dizisi de bu haberleri tiye aldı. Sezonun ilk bölümünde internete düşen ‘Hüseyin öldü’ haberlerine yer veren dizi asılsız haberlere karşı tepkisini bu şekilde gösterdi.

Sosyal medyada sürekli “öldü” haberi çıkan Alpaslan Özmol, bu sefer Denizli’de kameralara konuştu. Videoda Alpaslan’a çay getiren adam ile arasında geçen diyalog güldürürken düşündürdü. “Sen öldün mü?” diyen adama “Öldü diyorlar. Adamı hasta etmesinler çaylar ölür mü?” şeklinde cevap verdi.

Çayla poz veren Özmol, sosyal medyada hakkında çıkan haberler için “Yeni öldü haberleriyle gündeme geldik. Ben anlamadım. Yaşıyor muyuz? Ölüyor muyuz? bir karar verin.’ Dedi. ‘Adamı hasta etmeyin.’ Ünlü repliğinin sonrasında ‘Sorun bende mi onlarda mı anlamadım.’ Dedi ve ‘İlla öleceksek ‘Teşkilat’ dizisinde ölmek isityorum. Teklif bekliyorum, öleceksek orada ölelim.’ dedi. Bakalım bu konuşmasından sonra beklediği yerden istediği teklifi alabilecek mi?

ütülemeden ütülü gibi

Neden Alpaslan Özmol Hakkında Sürekli “Öldü” Haberleri Çıkıyor?

Alpaslan Özmol hakkında çıkan ölüm haberlerinin kaynağı genelde Twitter’dır. Anonim hesaplar tarafında atılan tweetlerle ‘Çaycı Hüseyin Öldü mü?’ haberleri gündeme düşüyor. Neden düzenli olarak bu tweetler atılıyor ya da kim atıyor bilinmiyor.

Bu konu hakkında Özmol ‘Sosyal medya ufak bir kelimeden bile hemen yola çıkıp mizah üretiliyor. Bundan sıkılmadım. Ayrıca gündeme bile geliyorum. Üstelik benim yaptırdığımı sanıyorlar. Ama ben yaptırmıyorum. Aslında beni yaşatmaya çalışıyorlar.’ Dedikten sonra ‘Herkes beni ‘Çaycı Hüseyin’ olarak biliyor.’ Sözlerine ‘Tutulmasının nedeni de doğal bir karakter, yaşayan bir karakter.’ İfadelerini ekledi.

‘Öldürecekseniz de yavaş yavaş öldürün. 1 can gitti, 8 can kaldı. Adamı hasta etmeyin!’ tepkisini verdi.

Bu haberlerle kendisine sosyal medyada reyting verildiğini düşünen kişilere ise tepkili. Zaten şehir şehir gezdiğini ve tanındığını belirten Alpaslan Özmol ‘Siz bana karakter bulmak istiyorsanız ‘öldü’ karakterini bulmayın’ dedi ‘bu adam yaşıyor kardeşim, adamı hasta etmeyin.” diyerek haberler hakkındaki son düşüncelerini de bu şekilde belirtti.

ütülemeden ütülü gibi

Alpaslan Özmol Ölüm Haberleri İle ilgili Neler Düşünüyor?

Geçtiğimiz günlerde “Çaycı Hüseyin öldü mü?” haberleri hakkında kameralara karşı konuşan Alpaslan Özmol haberlerin neden çıktığını bilmediği belirtiyor. Haberler için bir çare bulmak istese de bu durumdan fazla rahatsız olmadığını da söylüyor. Haberlere ve haberler hakkında yapılan yorumlara güldüğünü belirtip “sürekli gündem oluyorum” demesiyle bu durumun işine geldiğini de saklamıyor.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.