Adet Söktürücü Şifalı Besinler


adet söktürücü şifalı besinler

Adetin gecikmesi sürekli olmadığı sürece doğal bir durumdur. Çok stres, uykusuzluk, kullandığınız ilaçlar ve kilo problemleri (aşırı zayıf/şişman) adet gecikmesine sebep olabilir. Bu durum hem psikolojik hem fiziksel hasarları beraberinde getirir. Şişkinlik ve sürekli gergin ruh hali bunlara örnek olabilir. Bu gecikmeden kaynaklanan stres ve huzursuzluğu hafifletmek için size bir çözüm listesi hazırladık. Adetiniz geciktiyse hamile olduğunuzu zannedebilir ve bunun doğru olup olmadığını anlamak için hemen adet olmak isteyebilirsiniz. Ya da tatil planınız vardır ve tatil öncesinde reglin bitmesini istersiniz.Uzmanlardan derlenen bilgilerle size bu sıkıntılı dönemde yardımcı olmaya çalışacağız.

Soğan

1 adet orta boy soğanı kesin ve bir suda kaynatın. Kaynadıktan sonra süzülmesi için 10 dakika bırakın. Daha sonra bu ılık soğan suyunu tüketin. Soğan hem adet söktürür hem de yumurtalıklarda bulunan kistlerin doğal olarak atılmasını sağlar

adet söktürücü şifalı besinler

 C Vitamini

C vitamininin vücuttaki hormon düzeylerini etkilediği ve böylece hemen adet olmak için etkili olduğu belirtilmektedir. C vitamininin hemen adet olmak için etkili olduğu düşüncesi, yüksek dozda C vitamininin östrojen ve progesteron hormon düzeylerini arttırdığına dair bilimsel araştırmalara dayanmaktadır.

adet söktürücü şifalı besinler

Rezene Çayı

Rezene tohumu adet kanamasını başlatan ve tetikleyen, rahmi uyaran ”emmenagogue” adlı maddeyi içinde barındırır. Üstelik krampları geçirme özelliği de vardır. Kasları rahatlatır.

adet söktürücü şifalı besinler

Dereotu

Bir bardak kaynar suya birkaç dal dereotu atın. Demleyin ve günde bir kaç defa için.

adet söktürücü şifalı besinler

Zerdeçal

Zerdeçalın etkin maddesi olan kurkumin üzerine yapılan araştırmalar zerdeçalın bazı östrojenik etikleri olduğunu göstermiştir. Zerdeçal yüzyıllardır kadınlarda adet düzensizliğini tedavi etmek amacıyla kullanılmıştır. Zerdeçala yönelik hemen adet olmak için doğal adet söktürücü yöntemler arasında olduğuna dair kesin bilimsel kanıtlar bulunmasa da zerdeçalın yetiştiği ülkelerde kadınlar zerdeçalı adet söktürücü olarak kullanmaktadır.

adet söktürücü şifalı besinler

Stres Kontrolü

Psikolojik dengesizlik ve yoğun gündelik hayat stres yaratıp sağlığınızı ciddi bir şekilde etkileyebilir. Kendinize biraz zaman ayırıp sakinleştirici aktivitelere katılmalısınız. Kafanızı rahatlatmadığınız sürece adetiniz de gecikmeye devam edebilir.

adet söktürücü şifalı besinler


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.