Yaşlandıran Makyaj Hatalarına Elveda!


yaşlandıran makyaj hatalarına elveda

Konu makyaj olduğunda artık işe yaramadığı ve cildimize iyi gelmediği halde kendimizi uygulamaya devam ettiğimiz bir rutinin içinde buluruz. Yaş almamızla beraber, cildimiz değişir. Gözünüz kapalı yapacak kadar ezberlediğiniz makyaj rutininiz artık sizi istediğiniz görüntüye ulaştırmıyor olabilir. Biraz daha yaş almış bir cilt gencecik bir cildin kaldırdığı makyajı daha farklı yansıtabilir. Bu yüzden uyguladığınız ve sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteren makyaj hatalarını kolay düzeltme yollarıyla size sunuyoruz.

1-Fondoteni Atlamak

Asla atlamamanız gereken bir makyaj ürünü varsa o da fondotendir. Her zaman ondan kaçılır ve en zararlısı olarak görülür. Ama durum bu değildir. Doğru olanı bulduğunuzda size genç bir ışıltı verip suratınızdaki kızarıklık ve lekeleri aynı renkte buluşturur. Kötü fondotendense hiç fondoten olması daha iyidir. Ama iyi fondoten hepsinden iyidir.

Çözüm : Doğru fondoteni bulmak

Suratınızda denedikten sonra güneşte bir kaç saat gezinin ve kendinize yine bakın. Ben makyajım diye bağırmayan doğal bir görüntü varsa o sürdüğünüzü hemen alın. Yağlı cildiniz varsa pudralıları tercih edin. Kuru cilt için sıvı fondoteni tercih edin. Öncesinde suratınıza nemlendirici de sürün. Cildiniz normal ya da bunların karışımı ise içinde en rahat hissettiğiniz formülü kullanmaya devam edin.

Fazla opak bulduğunuz fondoteni bir kaç parmak nemlendirici sürerek kendinize uygun hale getirin.

yaşlandıran makyaj hatalarına elveda

2-Dudak Kalemini Taşırmak

Dudak kalemi dudağınızı sınırlandırmak ve rengini ortaya çıkarmak için orada vardır. Büyütmek ve rengi koyulaştırmak için değil. Eğer sırf dudak kalemi kullanıyorsanız mutlaka doğal çizgilerin içinde kalın.

Çözüm : Görüntüyü yumuşatmak 

Dudak kalemi rujunuzun taşmasını önler ve kontrolde tutar. Aşırıya kaçmasını engellemek için doğal dudak renginizle uyumlu olan kalemleri seçin.

yaşlandıran makyaj hatalarına elveda

3-Sadece Aşağıya Kalem Çekmek

Sadece aşağıda kalan göz kapağına siyah kalem çekmek acilen düzeltmeniz gereken bir hatadır. Gözlerinizi büyük gösterip açacağı yerde küçültüp aşağıya çeker, ağırlaştırır.

Çözüm : İki göz kapağına da çekmek

Büyük ve ilgi çekici gözler için, yumuşak bir kalem kullanarak hem üst hem alt göz kapaklarına kirpik çizgilerine yakınlaşarak hafif siyah çizgiler çekin. İster sert ister hafif bir görüntüyü amaçlayın ama iki kısma da aynı ilgiyi gösterin. Açık gri ya da bronz bir renk gözlerinizin içini parlatacaktır.

yaşlandıran makyaj hatalarına elveda
Woman putting on make-up

4-Kaşları Kendi Haline Bırakmak

Suratı tamamlayan en önemli noktalardan biri kaşlardır. Yaş aldıkça tüylerimizin seyrekleşip renginin açılması normaldir. Bu durum kaşlara da olunca, gözlerinizin geri çekilmesine sebep olur.

Çözüm : Eksikleri boya

Kaşlarınızı vurgulamak için bir jel ya da kalemle içini hafifçe boyayın. Eksik saçların üzerinden hafifçe geçmeniz doğal bir görüntüye doğru yaklaşmanızı sağlar. Hızlı ve kısa hareketlerle yapın.

yaşlandıran makyaj hatalarına elveda

5-Yanlış Renk Allık Seçimi

Allığı azıcık bile dokundurmak doğal bir ışıltı ve elmacık kemiklerini ortaya çıkaracaktır. Ama ne cilt tonunuz ne de dudaklarınıza uyumlu bir tonda değilse ağır bir görüntüye kaçabilir.

Çözüm : Cilt tonunuza uygun olan tonu keşfedin. 

Cildinize yakın açık bir ton seçin. Açık tenli kadınlar pembe gül tonlarını tercih edip kahve tonlarına yönelmemeliler. Daha koyu tonları bronzlar ve turuncular güzelce tamamlayacaktır.

yaşlandıran makyaj hatalarına elveda


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe