Ünlülerin Estetiksiz Halleri Şaşırtıyor; Estetik Yaptıran Dünya Yıldızları


ünlülerin estetiksiz halleri

Ağır ve hafif olarak kategorize edebileceğimiz pek çok estetik operasyon, günümüzde dış görünüşlerinden rahatsız olan kişiler tarafından çokça tercih edilmekte. Özellikle de ünlüler tarafından… Bu yüzden ünlülerin estetiksiz halleri birçok kişi tarafından merak konuları arasındadır.

Özellikle sosyal medyanın kadınlar üzerinde oluşturduğu kalıplaşmış güzellik anlayışı, pek çok kadını bir güzellik yarışına sokmuş halde. Bunun sonucu olarak göğüs büyütmeden burun küçültmeye, kaş kaldırmadan dudak dolgunlaştırmaya kadar pek çok estetik operasyon günümüzde “popüler” olmuş durumda.

ünlülerin estetiksiz halleri

Peki ekranlarda gördüğünüz mankenlerden, hayranı olduğunuz oyunculardan kaçının aslında yaptırdıkları estetik müdahaleler sonucunda beğendiğiniz hallerine dönüştüklerini biliyor musunuz? Bu yazımızda sizlere güzelliklerinin doğal olduğunu düşündüğünüz ünlülerin estetiksiz halleri ve estetik sonrası hallerini sunuyoruz.

İşte pek çoğumuzun yakından tanıdığı ünlülerin estetiksiz halleri!

Kylie Jenner

Ünlülerin estetiksiz halleri adlı listemizin ilk sırasında özellikle sosyal medyada oldukça aktif olan ve dünya çapında ün kazanmış olan Kylie Jenner var! Geçtiğimiz yıllarda “Kylie Cosmetics” adı altında kendi kozmetik markasını çıkaran ve sanal alemde milyonlarca aboneye sahip olan Kylie Jenner, henüz genç yaşta olmasına rağmen pek çok estetik operasyon geçirmiş.

ünlülerin estetiksiz halleri

Ortaya çıkan estetik öncesi görüntüleri ile takipçilerini şoke eden ünlü, bu konuda pek çok kez gündem olmuş ve hala da konu başlıklarında yer almaya devam etmektedir. Bu görüntülerin sosyal medyada bu kadar büyük bir şaşkınlık yaratmasının en büyük sebebi, Kylie Jenner’ın estetik yaptırdığını asla kabul etmemiş olması. “Hayatımda yalnızca bir dişçi randevusunda anestezi aldım ve korkunç  bir deneyimdi, bu yüzden estetik yaptırmaya uygun biri değilim!” diyerek kendini savunan ve iddiaları yalanlayan ünlünün görüntüleri ise her şeyi açıkça ifade eder nitelikte!

Courtney Cox

Dünyaca ünlü yapımlardan biri olan Friends dizisinin Monica’sı Courtney Cox da estetik yaptıran ünlülerden. 57 yaşındaki aktris, yaptırdığı estetikten pişman olanlardan.

ünlülerin estetiksiz halleri

Özellikle geçtiğimiz yıllarda geçirdiği operasyonların bariz bir şekilde fark edilmesinden ötürü hakkında çok konuşulan ünlü, yüzünde çok sayıda dolgunun olduğunu kabul etti. Yüzündeki yaşlılık belirtilerinden rahatsız olan ve bu sebeple estetik yaptırdığını söyleyen ünlü, operasyonlar sonucunda kendini rahat hissetmek yerine çok daha rahatsız olduğunu söyledi. “Kendim gibi hissetmiyordum.” diyen ünlü, uzun bir süre yüzündeki dolguların etkisini yitirmesini beklediğini ve bunun sonucunda kendisinin yeniden olduğu kişiye dönüştüğünü söylüyor.

“Çizgilerimizle barışmamız gerektiğini biraz geç öğrendim.” diyen Courtney Cox, bir daha estetik yaptırmayacağını söylüyor.

Britney Spears

Yirmi birinci yüzyıla damgasını vuran şarkıcılardan biri olan ve son dönemlerde hayatı boyunca özgürlüğünün kısıtlanmış olduğu iddialarıyla hakkında söz ettiren Britney Spears, ünlülerin estetiksiz halleri başlıklı yazımıza dahil olan ünlülerden bir başkası.

ünlülerin estetiksiz halleri

Pek çok ünlünün aksine, kendisi estetikli olduğunu yalanlamıyor ve çok sayıda operasyon geçirdiğini kabul ediyor. Liposuction denilen yağ aldırma ameliyatlarının yanında, burun ve göğüs ameliyatı da yaptırmış olan ünlü şarkıcı, özellikle dudak dolgularını eğlence amaçlı yaptırdığını söylüyor.

Angeline Jolie

Dünya yıldızlarından biri olan ve geçen yıllara kadar dünyaca ünlü Holywood aktörü Brad Pitt ile evli olan Angelina Jolie’nin tamamen bir estetik harikası olduğunu söylemek doğru olmaz ancak kendisi de estetik yaptıran ünlüler arasında.

Oyunculuğunun yanında modelliği ile de adından çokça söz ettiren ünlü, uzun bir süre hakkında çıkan bütün estetik iddialarını yalanlamış olsa da, özellikle okul yıllarında çekilmiş olan fotoğraflarının ortaya çıkmasının ardından estetik yaptırdığını kabul etti. Gençliğinde burnunu yaptırmış olan ünlü, aynı dönemlerde ayrık olan dişlerini de porselen kaplama ile düzeltmişti.

ünlülerin estetiksiz halleri

Bu konuda Jolie tarafından net bir açıklama gelmemiş olsa da şov dünyasına adım attığı ilk yıllarda çene ve elmacık kemikleri gibi yüzünün belli bölümlerinde, ünlünün şu anki durumuna kıyasla değişiklikler olduğu görülüyor.

İddialar, oval olan yüzünü karemsi bir şekle  getirttiği ve elmacık kemiklerini dolgunlaştırdığı yönünde. Ancak ünlü oyuncunun bunları kabul etmeye hiç de niyeti yok gibi!

İşte güzellikleriyle pek çoklarına dudak uçuklatan ünlülerin estetiksiz halleri! Yaptırdıkları estetiklerle öne çıkan ünlülerin, bu konuda tereddütleri olan insanları motive ettiği bir gerçek. Peki siz doğallıktan yana mısınız, yoksa günümüzde adeta moda haline gelen estetik operasyonları destekleyen tarafta mısınız? Tercihiniz ne yönde olursa olsun, herkesin tercihine saygı duymak gerektiğini ve bu tarz ciddi operasyonlar hakkında ani kararlar almaktan çekinmek gerektiğini unutmayalım!


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.