Ünlü stil danışmanı Eliz Sakuçoğlu’nun kız kardeşi Duygu Sakuçoğlu cinsiyetini değiştirdi. Eliz Sakuçoğlu olayın duyulmasının ardından instagram hesabından bir açıklama yaptı.

Murat Boz’un sevgilisi iken adını duyuran stil danışmaı Eliz Sakuçoğlu’nun kız kardeşinin cinsiyet değiştirme ameliyatı olması magazin gündemine bomba gibi düştü. Ameliyatla erkek olan Duygu Sakuçoğlu adını Poyraz Sakuçoğlu olarak değiştirdi. Poyraz Sakuçoğlu kendisini böyle bir karar almaya iten süreci şöyle anlattı:

“İŞİMİ DIŞIMI AYNI HALE GETİRDİM”

“1 yıl önce bugün her zaman yaşamak istediğim hayatı yaşamak için bir karar aldım. Bu da cinsiyetimi değiştirmek demekti.

“Bu tarz değişiklikler başka türlü yaşayamamaktan dolayı yüzleşmekten geldi. Son 12 ay içimi dışımla aynı hale getirmekle geçti.

“Erkek olarak hikayem her zaman içimde olan ve süregelen bir durumdu. Ama şimdi gerçek cinsiyetimi yaşayabiliyorum. Bu taze bir başlangıç.

cinsiyetini değiştirdi“YANITLAR KEŞFEDİLMEYE DEVAM EDECEK”

“Hayatımdaki yeni bölüm yazılmayı bekliyor. Yeni sorular sorulacak, benimsenecek ve sevilecek.

“Yanıtlar keşfedilmeye devam edecek ve bu değişim sürecinde kendini keşfetmek ve keyif almak olacak.”

Duygu Sakuçoğlu Instagram’daki ismini de Poyraz Duygu Sakuçoğlu olarak değiştirdi

cinsiyetini değiştirdi

 

 

 

ELİZ SAKUÇOĞLU DESTEK OLDU

Geçirdiği operasyonlardan sonra hormon tedavisi gören Poyraz Sakuçoğlu en büyük desteği ablasından gördü. Eliz Sakuçoğlu sosyal medya hesabından kardeşinin yeni halinin fotoğrafını paylaşıp, altına ‘Hoşgeldin Poyraz’ yazdı ve ardından instagram story’de duygularını takipçileri ile şöyle paylaştı:

cinsiyetini değiştirdi

“Dünyaya yeniden gelecek olsaydım; Allah’ımdan yine aynı anneyi, yine aynı babayı ve yine aynı kardeşi dilerdim” mesajı verdi.