Temizlikte ‘Cif Poşet’ Mucizesi


Pemmbe – Ev temizliğinde cif poşet kullanımı bir çığ gibi büyüyor. Aranızda hala bu ikiliyi kullanmayan varsa, nasıl ve nerelerde kullanacağını hemen öğrenin. 

Size daha önce “Market Poşeti ile Duşakabin Temizliği“ni anlatmıştık. Ancak aynı yöntem yani temizlikte cif ve poşet kullanımı kadınlar arasında gittikçe yaygınlaşıyor.

CİF POŞET NASIL UYGULANIYOR?

Pahalı bezlerle temizleyemediğiniz ya da uğraşarak temizlediğiniz alanları cif poşet ikilisiyle birkaç dakikada temizliyorsunuz. Kullanımı çok basit. Market poşetine cifi (biz cif diyoruz ama aslında kastettiğimiz herhangi bir krem deterajan) döküyoruz ve uygulamak istediğimiz alanı ovalıyoruz. Ve sonunda temiz bir bezle siliyoruz ya da direkt sudan geçiriyoruz.

NERELERDE KULLANILIYOR?

Bu ikiliyi ev temizliği yaparken birçok yerde kullanabilirsiniz. Kullanım alanı hayal gücünüzle doğru orantılı… Ankastre ocak, çaydanlık, musluk başlığı, davlunmaz, pimapen, duşakabin, duş teknesi, klozet, vs… Hatta ve hatta internette, saatinin durdukça kararan metal kayışını cif poşetle temizleyip parlatanları bile gördük.

Hemen deneyin, cif poşet ikilisinin bağımlısı olacaksınız.

SİZİN İÇİN DENEDİK

Cif poşetle elektrikli çaydanlığımızı temizledik. Ocağın kenarında duran çaydanlık, sıçrayan yağlardan epeyce kirlenmişti.

Temizlemek için bir market poşetine bir miktar krem deterjanı döktük ve çaydanlığı ovaladık.

Cif Poşet

Tüm yüzeyi ovaladıktan sonra ıslak bir bezle deterjan kalıntılarını sildik. Bizim çaydanlığımız elektrikli olduğu için suyun altında yıkamaya uygun değil. Ancak siz deterjan kalıntılarını suya tutarak da akıtabilirsiniz. Ve yaklaşık 5 dakika sonra çaydanlığımız aşağıdaki gibiydi.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.