Sivilcelerin Çıktığı Yerler Size Ne Söylüyor?


sivilcelerin çıktığı yerler size ne söylüyor

Sivilcelerinizin çıktığı yerler tesadüf değil. Hepsinin bir sebebi var. Vücudunuzda ters giden herhangi bir durumdan dolayı sivilceler de baş göstermeye başlıyor. Sivilcelerin çıktığı yerler size ne söylüyor  öğrendikten sonra onlarla nasıl baş etmeniz gerektiğini de çözmeniz daha kolay olacaktır.

Reklamlar ne kadar ikna edici olursa olsun bazen bir kremle veya tonikle sivilcelerden kurtulmak mümkün olmuyor. Kapalı gözenekler ya da hormonal durumlardan dolayı çıkan lekeleri anlayabiliriz ancak bazı spesifik noktalar var ki, gizli sağlık sıkıntılarınızı ortaya çıkarabilir. Onları çözmeden de gitmeyebilirler.

Alın

Kötü işleyen sindirim sistemi ve stres alında patlak verecek sivilcelerin başlıca sebebidir. Toksinlerden kurtulmak ve hazımsızlığa yardımcı olmak için kafeinli ve katkı maddeli içecekleri suyla değiştirin. Geceleri en az 7 saat uyumak, bol su içmek ve dengeli beslenmek alındaki sivilcelere iyi gelir. Aynı zamanda alına gelen saçlar veya sürekli taktığınız bir şapka da cildinize zarar vermiş olabilir. Bir süre saçlarınızı o alandan çekin ve şapkayı takmayın ki gözenekleriniz açık kalsın.

sivilcelerin çıktığı yerler size ne söylüyor

Yanaklar

Yanakların üstlerinde çıkan sivilce solunum sistemiyle bağlantılı olarak ortaya çıkar. Sürekli olarak şehir içinde yürüyor ve cam açık olarak araba sürüyorsanız, yüzünüzü ekstra temizlemek isteyebilirsiniz. En azından evde içinde bulunduğunuz havanın temiz olduğuna emin olun, hava temizleyiciler satın alın. Fark etmeyebilirsiniz ama gün içinde yanaklarınıza bir çok şey temas edebilir. Yanak sivilcesi zayıf ağız temizliğini de gösterir. Gün içinde sürekli yüzünüze temas eden eşyaları da temizlemeyi unutmayın, cep telefonu, makyaj, yastık kılıfı gibi…Üzerlerindeki mikroplardan dolayı da bu durumla yüzleşiyor olabilirsiniz.

çiçekli kıyafetler

T – Bölgesi

T bölgesi kaşlarınızın ortasından burnunuza ve çenenize inen bölgedir. Sindirimdeki dengesizlikler veya yemek alerjileri sonucunda bu bölgede çıkarlar. Bazı uzmanlar süt ürünlerini, kırmızı eti ve fast food tüketimini azaltarak sağlıklı beslenmeye yönelmeyi tavsiye ediyor. Yağ bezleri bu bölgede suratın başka kısımlarına kıyasla daha fazladır. Yani bu bölgelerde sivilce çıkması da daha mümkün. Gözenekleri açmak ve rahatlatmak için bu bölgeyi bol bol temizleyin.

Özellikle burnun üstündeki sivilce ciğer ve böbrekle bağlantılıdır. Kızarmış burun ya da rahatsız edici bir sivilce yüksek kan basıncı ya da böbreklerde fonksiyon bozukluğuna işaret edebilir. Alkol ve fazla acılı besin tüketimini azaltabilirsiniz.

sivilcelerin çıktığı yerler size ne söylüyor

Çene

Çenedeki sivilce en kışkırtıcı lekelerdendir ; hormon dengesizliği demektir. Uyku düzenini sağlayın ve sağlıklı yemek yiyin. Eğer hala çenenizdeki sivilcelerden kurtulamazsanız cildiyeciye gidip  tavsiye almaya üşenmeyin. Hormonlara omega 3 tedavisi ve yeşilnane çayı iyi gelmektedir. Ek olarak, çenenizde fazla temas halinde olmayın.

sivilcelerin çıktığı yerler size ne söylüyor

Sırt, Kollar ve Kalça

Hormonal dalgalanmalar ve genetik sırttaki,kollardaki ve kalçadaki sivilcelerin sebeplerindendir. Bu yüzden özellikle buralardaki sivilceleri kontrol etmek zor olabilir. Ek olarak, nemli kıyafetin teninizle sürekli temas halinde olması cildinizi rahatsız edecektir. Temiz ve çok dar olmayan kıyafetler giymeye dikkat edin. Kullandığınız deterjanı ve vücut sabununu değiştirin. Sıcak günlerde sırt çantası kullanmamaya çalışın ki sırtınızda sürekli bir basınç ve sürtüşme olmasın.

sivilcelerin çıktığı yerler size ne söylüyor


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.