Pirinç Maması Tarifi


Pirinç

Ek gıdaya geçişte mükemmel bir destekçi, pirinç maması tarifi…

Pirinç maması

Ortalama hazırlık süresi: 10 dakika

Ortalama pişme süresi: 15 dakika

Tüketim için uygun yaş: 6 ay ve sonrası

Mama seçenekleri arasında pirinç ununun bir seçenek olarak belirdiğini ek gıda öncesi hemen hemen tüm anneler keşfediyor. Pirinç hem besleyici hem doyurucu hem de tok tutucu bir besin olarak menülerimiz arasında bebeklerimiz için yerini almış durumda. Kolay tüketimi ve kolayca püre haline gelebilme özelliği ile pirinci sizde bebeğinizin ürünleri arasında bulundurabilirsiniz.

Elbette pirinci lezzetli bir hale getirerek bebeğinize yedirmenizi önermekteyiz. Bunun için domates havuç gibi sebzeleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Pişirirken ilave etmek ya da sunum esnasında kullanmak pirincin lezzetini arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Pirinç maması için gerekli olan malzemeler ise şu şekildedir:

Malzemeler:

  • 3 çorba kaşığı pirinç
  • 1 çorba kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı tereyağı
  • 2 su bardağı su
  • Bir tutam tuz
Pirinç

Pirinç Mamasının Hazırlanışı:

Pirinçleri akşamdan suya yatırabilirsiniz böylece daha kolay pişmesi gerçekleşecektir. Suda bekletme müşkülü olsanız doğrudan pirinçleri yıkayarak mamayı yapmaya da başlayabilirsiniz. Bir tencerenin içerisinde bir tatlı kaşığı tereyağını erittikten sonra üzerine yıkadığınız pirinçleri koyun ve 2 bardak su ekleyin. Orta ateşte 15 dakika pirinçleri pişirin. Pirinçler piştikten sonra ağlayana kadar bekleyin. Tüketilebilecek sıcaklığa gelen pirinçleri bir kâsenin içerisine koyun ve üzerine yoğurt ekleyerek karıştırın. Dilerseniz pirinçleri blenderden da geçirebilirsiniz isteğe göre üzerine tuz ve baharat serpebilirsiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.