Oksitlenmiş Metal Nasıl Temizlenir?


Oksitlenmiş Metal

Kadınların sorunları haline gelen bir diğer unsur ise son zamanlarda oksitlenmiş demir oldu. Hemen hemen her evde bulunabilecek metal eşyalar zamanla yorulur, neme maruz kalır, gün ışığından nasibine düşeni alır ve en nihayetinde kötü bir görünüm alır. Evin birçok yerinde metal eşyanız olabilir. Kaldı ki az dahi olsa bakımı ve onarımı oldukça önemlidir. Çoğu zaman göze çarpmaz mantığı ile fazla üstüne düşülmese de ihmale gelemeyecek kadar da önem arz etmektedir aslında.

Çünkü gün geçtikçe kendini daha da belli etmeye ve görünümü ilk halinden daha kötü bir hal almaya başlayacaktır. Sanıldığı gibi abartı bir temizlik ya da bakım istemez oksitlenmiş metal eşyalar. Halk arasında oluşan bir ön yargı sebebi ile oksitlenmiş metal eşyaları temizlemek yerine atmak daha kolay geliyor. Fakat bundan sonra oksitlenmiş metal eşyalarınızı atmayacaksınız. Birkaç kolay yöntem ile oksitlenmiş metal derdinden kurtulacak ve onları evinizin en güzel köşesine koymak için sabırsızlanacaksınız. Peki bu sorun ortadan nasıl kaldırılır? Gelin hep birlikte bakalım.

Oksitlenmiş Metali Temizleme Yöntemleri

Oksitlenmiş metali temizlemek için size sunacağımız ilk önerimiz şu olacaktır: geniş bir kabın içerisine su ile vazelin ilave ediniz.

•Hazırlamış olduğunuz vazelin-su karışımını oksitlenmiş demir eşyanızın üzerine bir bez yardımı işe uygulayın fakat işlemden önce oksitlenmiş bölgeyi temizlemeyi unutmayın.

•Diğer bir yöntem ise yine su ile makine yağını bir kabın içerisine koyduktan sonra oksitlenmiş eşyanızı suyun içerisinde bir süre bekletmeniz gerekmektedir.

•Eşyalarınızı suyun içinden çıkardıktan sonra temiz bir bez ile iyice kurulamalısınız.

•Bu işlemlerden geçirdiğiniz oksitlenmiş metal eşyanızı kuruttuktan sonra üzerine mobilya kremi sürebilirsiniz. Parlaklığını arttıracak ve koruma sağlayacaktır.

•Bu yöntemlerin ötesinde hazırlamış olduğunuz sabunlu su yardımı ve bez yardımıyla da oksitlenmiş demir eşyanızı temizleyebilirsiniz.

Eşyaların Oksitlenmemesi İçin Önlemler

Oksitlenmiş Metal

Alacağınız birkaç önlem ile eşyaların oksitlenme süresini genişletebilirsiniz fakat zamana karşı savaştıkları için net bir önlem almak pek de mümkün değildir. Alacağınız önlemler ise metal eşyalarınızı nemli bezden ziyade kuru bir bez ile temizlemek, güneş ışığından mümkün mertebe korumak ve düzenli aralıklarla temizlendiğinden emin olmak diyebiliriz.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe