“Nefes tekniği ile kilo ver” desek inanır mısınız? İnanın, çünkü eski Japon aktör Miki Ryosuke, bu yöntem sayesinde 50 gün gibi kısa bir süre içerisinde 13 kg verdi. İşte o yöntem.

Aslında bu nefes tekniği bir doktor tarafından sırt ağrısını hafifletmek için verilmiş egzersizin yan etkisiydi. Yani kazara bu solunum tekniğini keşfetti.

Şimdi detaylarından bahsedeceğimiz bu egzersiz günde sadece 2 ile 5 dakikanızı alıyor. İşin en güzel yanı da en çok karın çevresi yağları için etkili.

Peki nasıl çalışıyor?

Teknik 3 saniyelik nefes alma ve 7 saniye güçlü soluk vermeden oluşuyor. Çoğu Avrupa doktoru kilo kaybı için nefes alma egzersizlerini destekliyor.

Nasıl çalıştığına gelirsek çok basit bir temel bilgiye dayanıyor; nefes aldığımız zaman oksijen yağ hücrelerine ulaşır. Ve oksijen bileşenlerine ayrılır (karbon ve su). Bu nedenle vücudumuz ne kadar çok oksijen kullanırsa o kadar çok yağ yakar.

Nasıl yapılıyor?

Nefes Tekniği ile Kilo Ver

Egzersizi her gün 2-5 dakika arası gerçekleştirmeye çalışın.

● Ayağa kalkın ve bir bacağınızı öne, diğerini geriye doğru koyun.

● Şimdi biraz kalçanızı zorlamanız ve ağırlığınızı sırtınıza doğru vermeniz gerekiyor.

● Kollarınızı başınızın üzerine doğru kaldırın ve 3 saniye boyunca nefesinizi içinize doğru çekin.

● Daha sonra 7 saniye boyunca güçlü bir şekilde kollarınızı aşağı doğru indirerek nefesinizi verin. Bu esnada kaslarınızı biraz kasmalısınız.

● Ek olarak; uzmanlar bu egzersizin kaslarınızı güçlendirdiğini ve metabolizmanızı hızlandırmanıza yardımcı olacağını söylüyor.

Kaynak