Nefes Tekniği ile Kilo Ver! Mucize Yöntem


Nefes tekniği ile kilo ver

“Nefes tekniği ile kilo ver” desek inanır mısınız? İnanın, çünkü eski Japon aktör Miki Ryosuke, bu yöntem sayesinde 50 gün gibi kısa bir süre içerisinde 13 kg verdi. İşte o yöntem.

Aslında bu nefes tekniği bir doktor tarafından sırt ağrısını hafifletmek için verilmiş egzersizin yan etkisiydi. Yani kazara bu solunum tekniğini keşfetti.

Şimdi detaylarından bahsedeceğimiz bu egzersiz günde sadece 2 ile 5 dakikanızı alıyor. İşin en güzel yanı da en çok karın çevresi yağları için etkili.

Peki nasıl çalışıyor?

Teknik 3 saniyelik nefes alma ve 7 saniye güçlü soluk vermeden oluşuyor. Çoğu Avrupa doktoru kilo kaybı için nefes alma egzersizlerini destekliyor.

Nasıl çalıştığına gelirsek çok basit bir temel bilgiye dayanıyor; nefes aldığımız zaman oksijen yağ hücrelerine ulaşır. Ve oksijen bileşenlerine ayrılır (karbon ve su). Bu nedenle vücudumuz ne kadar çok oksijen kullanırsa o kadar çok yağ yakar.

Nasıl yapılıyor?

Nefes Tekniği ile Kilo Ver

Egzersizi her gün 2-5 dakika arası gerçekleştirmeye çalışın.

● Ayağa kalkın ve bir bacağınızı öne, diğerini geriye doğru koyun.

● Şimdi biraz kalçanızı zorlamanız ve ağırlığınızı sırtınıza doğru vermeniz gerekiyor.

● Kollarınızı başınızın üzerine doğru kaldırın ve 3 saniye boyunca nefesinizi içinize doğru çekin.

● Daha sonra 7 saniye boyunca güçlü bir şekilde kollarınızı aşağı doğru indirerek nefesinizi verin. Bu esnada kaslarınızı biraz kasmalısınız.

● Ek olarak; uzmanlar bu egzersizin kaslarınızı güçlendirdiğini ve metabolizmanızı hızlandırmanıza yardımcı olacağını söylüyor.

Kaynak


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe