Tarçınlı süt bel bölgesini inceltiyor. Kilo veriyorsunuz ama bir türlü belinizdeki simitten kurtulamıyorsanız, bir de tarçınlı süt içmeyi deneyin. 

Süt içinde karbonhidrat, yağ ve proteini barındıran tek besin grubudur. İçinde A, C, D, B6, B12 vitaminleri ve kalsiyum, demir, magnezyum, çeşitli mineraller vardır.

Proteinin eksik olduğu beslenme tipi hem kilo vermeyi zorlaştırıyor hem de ilerleyen dönemlerde kas kayıpları, vitamin-mineral kayıpları gibi sorunlara yol açabiliyor.

Günde 1 ile 3 bardak tüketilen sütün yağ yakımını hızlandırdığı kanıtlanmış. Diğer bir araştırma ise sütü tarçınla tüketmenin de bel bölgesindeki yağlanmaya karşı etkili ve önleyici olduğunu gösteriyor.

TARÇINLI SÜT BEL BÖLGESİNİ İNCELTİYOR

Metabolik sendrom kadınlarda özellikle kollarda kalınlaşmaya ve göbek bölgesinde “simit” denilen yağlanmalara neden oluyor. Bunun nedeni de hormonal problemler ve genetik yapının yanı sıra, insülin dengesinin bozulmasından kaynaklanıyor. Süt tüketimi kan şekerini çok hızlı yükseltmiyor, çok hızlı da düşürmüyor. Yani güzel bir denge sağlıyor. O da yavaş yavaş göbek bölgesini eritmeye başlıyor. Böylece mucizevi içecek olabiliyor bizim için.
Sütün tarçın veya tarçın kabuğuyla tüketilmesi etkiyi artırıyor. Tarçın kullanımı, özellikle açlık ve tokluk şekerlerini dengeye sokuyor. 3 gram tarçın, 1 tarçın kabuğuna denk geliyor. Günde toplam bir çay kaşığına denk gelecek şekilde tarçınlı süt tüketimi son derece faydalı.

KAHVE DE EKLEYEBİLİRSİNİZ

Tarçınlı süt, yatmadan önceki son ara öğün için de tercih edilebilir. Yine süte bir tatlı kaşığı kadar kahve eklemek metabolizma hızının artmasını sağlayabilir.

Düzenli olarak bir ara öğünde sütü, meyve ya da yulafla tüketmek ise göbek bölgesindeki yağ yakımını hızlandırırken aynı zamanda daha zinde ve dinç olmayı da sağlar.