Mutlu Hayatın Sırları: Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Basit


mutlu hayatın sırları

Mutluluk hiç de öyle uzaklarda değil, yakınımızda, hem de çok yakınımızda. Hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar basit şeylerle mutlu hayatın sırları…

Hepimiz mutluluğumuzu hayallerimizde tasarlıyor ve ona nasıl kavuşacağımızı biliyoruz. Ancak ipuçları bilim tarafından verildiğinde çok daha ciddiye almaya başlıyoruz. Sonuçta bilim adamlarının inceleyip araştırdığı her şey daha fazla kesinlik kazanır. Kendi doğrunu bulmak tabii ki senin elinde ama bu stratejiler de denemeye değer.

İşte hayata karşı memnuniyetinizi arttıracak bazı şeyler ;

 1-Daha az televizyon izle

Mutsuz insanlar daha çok televizyon izler ve kafalarındakini çözmeden atmaya çalışırlar. Kafanızdakileri dinlemek için arada sırada kendinize zaman tanıyın.

mutlu hayatın sırları

2-Yaş al

Eğer beyaz saçlar ve ağrılarla uğraşmaya başladıysanız üzülmeyin. Araştırmalar gösteriyor ki insanlar yaş aldıkça, özellikle orta yaşı geçince, mutlulukları daha stabil oluyor. Memnuniyet kolay oluyor ve olgunluğun verdiği tecrübeyle yanlış şeylere kafa takmıyorsunuz.

mutlu hayatın sırları

3-Tatil planla

Araştırmacıların dediğine göre, tatile gitmektense planlamak bile başlı başına mutluluğun sebebi olabilir. Belki de gündelik hayatın sıkıcılığından kurtulma düşüncesinin verdiği sabırsızlıktan dolayıdır. Çünkü plajda yatıp gelmek üzere olan sorumluluklarınızı düşünürken rahatlamak daha zor olabilir.

mutlu hayatın sırları

4-Değişikler yap

Severek yaptığınız bir iş bile rutin ve sıradan bir şeye dönüşürse ondan soğumaya başlarsınız. Bu yüzden yeni hobiler edinmek ve başka yerleri görmeye gitmek gibi küçük değişikler hayatınızda büyük yol katedecektir.

5-Etrafını mutlu insanlarla donat

Mutluluk bulaşıcıdır. Ne kadar olumlu düşünen insanlarla iyi arkadaşlıklar geliştirirseniz o kadar rahatlamaya başladığınızı görürsünüz. Tabi ki bu diğer arkadaşlarınızı hayatınızdan çıkarın anlamına gelmiyor. Çünkü bu sefer huzur ve mutluluğu yayan siz olacaksınız.

mutlu hayatın sırları

6-Kültürel aktivitelere katıl

Bu hafta çıkın ve bir müzeye gidin. Belli bir kültürle yakınlaşmak ve biraz olsun kendi hayatımızdaki kaostan uzaklaşmak rahatlatır. Üstelik kendinizi biraz daha bilgili hissedeceğiniz için bu da mutluluk sağlayacaktır.

mutlu hayatın sırları

7-Hayvan sahibi ol

Tüylü dostunuz özgüveninizi arttırır, birine ait olma hissi yaratır ve hayatınıza anlam katmanıza bile yarar. Bir hayvanın sorumluluğu asla çok ağır veya yorucu değildir. Bu yüzden o aynı zamanda çok yakın arkadaşınız olur.

mutlu hayatın sırları

8-Doğayla iç içe ol

Özellikle şehir hayatı sizi yıpratmışsa yeşillik dolu manzaralar beyine ara vermesini söyler. Yakında bir parkta veya güzel bir bahçede yürümek için  mutlaka zaman ayırın.

mutlu hayatın sırları

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe