Pazardan alışveriş yapıyorsunuz ama meyve sebzeleriniz dayanmıyor mu? Meyve ve sebzeleriniz hemen bozulmasın mı istiyorsunuz. Çözümü 2 adet bulaşık süngerinde!

Meyve ve SebzelerinizMeyve ve sebzeleri buzdolabında saklarken dolabın ısısının daha yüksek olduğu bir yere koyun. Çünkü ısı düştükçe, meyve ve sebzeler aromalarını ve tazeliğini yitirir. Bu nedenle sebzelikler, dolabın kapaklı çekmeceleri onları korumak için ideal yerlerdir.

MEYVE VE SEBZELERİ TAZE TUTMAK İÇİN

Buzdolabı Nasıl Temizlenir? 10 Adımda Yepyeni Bir Buzdolabı

Sebzeleri plastik poşetlerde saklıyorsanız, poşete minik minik delikler açın ki hava ile temas edip daha uzun süre taze kalsınlar.

Meyve ve sebzeleriniz hemen bozulmasın istiyorsanız onları yıkayarak ya da kabuklarını soyarak dolaba koymayın.

Buzdolabı Nasıl Organize Edilmeli?

SEBZELİĞE 2 ADET BULAŞIK SÜNGERİ KOYUN

Ayrıca sebzeliğe koyacağınız iki adet sünger meyve ve sebzelerin çok daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır. Şöyle yapacaksınız: Önce buzdolabının sebzeliğini tamamen boşaltın. İçine 2 ya da 3 adet yeni bulaşık süngeri koyun. Şimdi çıkardıklarınızı yeniden sebzeliğe yerleştirin. İşte bu kadar! Artık meyve ve sebzeleriniz daha uzun süre taze kalacak!

SÜNGER NE İŞE YARIYOR?

Yumurta Dolaba Koymadan Önce Yıkanır mı?

Süngerler, sebzelikteki ekstra nemi emer. Nem ne kadar ez olursa, meyve ve sebzeleriniz de o kadar uzun süre dayanır. Ama süngerleri zaman zaman değiştirmeyi unutmayın

BU SEBZELERİ YAN YANA KOYMAYIN

Bazı meyve ve sebzeler dolaba konulsa dahi olgunlaşmaya devam eder. Ve bu süreçte ortaya etilen gazı ortaya bazı hassas sebzelerin hızla çürümesine neden olur. O yüzden etilen gazı çıkaran domates, muz, şeftali, erik ve kayısı ile brokoli, salatalık, havuç, fasulye, lahana, marul, biber ve kabağı aynı çekmeceye koymayın. Çünkü onlar daha çabuk bozulacaktır.

Mutfakta Temizlik Çıkmazlarını Çözme Yolları