Göz Altı Torbalarına Elveda! En Kolay 5 Yöntem


göz altı torbalarına

Göz altı torbalarımız ve etrafındaki morluklar bizi yorgun ve yaşlı gösterirler. Kurtulmak için her türlü kremi satın alır ve türlü yöntemlere başvururuz. Ancak bu boşa çabalarla yaşamak zorunda değilsiniz çünkü size doğal tavsiyelerle geldik.

Her ne kadar size söyleyeceğimiz besinlerden haberiniz olsa da yarattıkları etkiden habersiziz. Bu torbaların oluşmasının sebepleri arasında uyksuzuluk, stres, yanlış beslenme ve genetik sebepler vardır. Ne kadar erken müdahale edersek o kadar çabuk rahatlarız.

1-Tatlı Patates

göz altı torbalarına

Bu sebze cildi nemlendirebilir ve içindeki nişasta beyazlatma özelliğine sahiptir. 1.5 santim kalınlığındaki tatlı patatesinizi 10 dakika buzdolabında bekletin. Daha sonra gözlerinizde ve özellikle torbalarınızın üstünde 15 dakika bekletin.

2-Salatalık

Salatalığın içinde antienflamatuvar bulunur bu da demektir ki iltihaplarla savaşma yeteneği var demektir. Buzdolabından çıkardığınız 0.5 cm’lik salata dilimlerini gözünüzde ısınana kadar bekletin. 20 dakika boyunca yenileriyle değiştirin.

göz altı torbalarına

3-Yeşil Çay

Günde 2 fincan yeşil çay toksinleri yok edip ödemleri önlendiği için çok yararlı olacaktır. İçmenin yanı sıra çayın poşetlerini biraz sıcak suda ısıtıp gözlerinize maske olarak da uygulayabilirsiniz.

4-Maydanoz ve Yoğurt

İçinde bulundurduğu K ve C vitaminleri ile kılcal damarları ve cildi güçlendiren bir besindir. 3 yemek kaşığı maydanoz ve 2 yemek kaşığı yoğurdu karıştırarak hazırladığınız maskenizi 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

göz altı torbalarına

5-Keçi Sütü

Pamuklarınızı soğuk keçi sütüyle ıslatın. 15 dakika boyunca orada bekletin.

göz altı torbalarına

Bütün bu besinlerin yanı sıra uykunuzu düzene sokmak ve stresi olabildiğince gündelik hayatınızdan  uzak tutmak da yapabilecekleriniz arasındadır. Sıcak suyu bir kovaya koyup buharından da yararlanabilirsiniz. Bu gözeneklerinizi açacak ve morluklarınızı hafifletecektir. Gözaltı bölgenize aşırı makyajdan ne kadar kaçınırsanız o kadar iyi olur. Cildiniz ne kadar hava alırsa o kadar yenilenmiş hissedecektir.

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe