Matlaşmış Laminat Parke Nasıl Parlatılır?


Laminat Parke

Evlerimizin temizliğine haliyle dikkat eden bir yapımız var Türk milleti olarak. Hemen hemen her gün evini temizlemeden güne başlamayan kadınların yanı sıra artık erkeklerin de temizlik aşkı fazlasıyla yukarılarda seyretmektedir. Çeşitli temizlik malzemeleri evimizin başköşesinde yer alda da çoğu zaman kimyasal kullanmayı tercih etmeyenlerin sayısı da yadsınamaz.

Ev temizliğinde mecburen kimyasal temizlik malzemeleri kullanıyoruz fakat evin bazı köşelerinde değil kimyasallar su dahi bizleri sıkıntıya sokabilir. Temizlik için dikkat edilmesi gereken yerlerin başında da laminat parke geliyor.

Laminat parkelerin temizlenmesi hem çok kolay hem de çok zor diyebiliriz. Zor olmasının sebebi şudur: Çeşitli kimyasallar ile laminat parke temizleye çalışıldığı için işin zor kısmı burada başlıyor. Bu kısmı detaylı olarak açıklayacağız ama kolay yanından da bahsetmeden geçmeyelim. Laminat parkeleri temizlemek çok kolay çünkü küçük bir bez hamlesiyle dahi pırıl pırıl olabilir.

Laminat Parke Nasıl Temizlenir?

Laminat Parke

*Laminat parkelerin temizlenmesi yukarıda da belirttiğimiz gibi aslında çok da zor bir iş değildir. Neden diye soracak olursanız: Gerek mikrofiber gerekse televizyon-sehpa siliminde kullandığınız bezler olsun kolaylıkla laminat parkelerinizi temizlemede kullanabilirsiniz. Daha da açacak olursak herhangi bir toz bezi ile parkelerinizi temizlemeniz mümkün.

*Laminat parkelerinizi temizlemenin bir diğer yolu ise sirke ile suyu karıştırıp silmek olabilir. Hemen hemen hepimizin bildiği gibi sirkenin dezenfekte işlevi vardır ve temizliğin olmazsa olmazlarındandır. Evin birçok yerini temizlerken kullandığınız sirkeyi aynı şekilde laminat parke temizliğinde de kullanabilirsiniz.

* Üç beş yemek kaşığı sirke ile çok az suyu karıştırıp yüzeye yavaşça uygulamanız laminat parkelerinizin parlaması için yeterli olacaktır.

*Doğal yollar kullanacağınız gibi belli başlı temizlik malzemelerini de kullanabilirsiniz fakat asit baz oranının düşük olmasına ve içerisinde fazla kimyasal karışımının olmamasına dikkat etmenizde fayda var.

Laminat Parke Nasıl Korunmalı?

Laminat Parke

Laminat parkelerin temizliği kadar korunması da oldukça önemli bir durum teşkil etmektedir. Laminat Parkelerinizin üzerinde kirli terlik ve ayakkabı işe dolaşılmasına müsaade etmemenizde fayda var. Zamanda parke kiri tutup aşınma yapabilir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise laminat parkelerinizi nemli bırakmamanız gerektiğidir. Hatta en önemli husus parkelerinizi ıslak bırakmamanızdır.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe