Kurban Bayramı Tatili İçin Ucuz Tatil Rotaları (2021 Güncel)


ucuz tatil rotaları

Siz de bu Kurban Bayramı’nda pandeminin kötü etkilerinden kurtulmak ister misiniz? Bu tatilde yılın bütün stresinden uzaklaşın. Giderek artan fiyatlara ve zamlara karşın hala keyifli ve uygun fiyatlara tatil yapmak mümkün. Kurban bayramı tatilinizi geçirebilmeniz için ülkemizin ucuz tatil rotaları, en güzel yerleşim yerleri ve güneşli sahil beldelerini sizlere tanıtacağız. Huzurlu ve eğlenceli bir tatil sizi bekliyor. Haydi, bavulları toplama zamanı!

ucuz tatil rotaları

Antalya

Ülkemizin altıncı büyük şehri aynı zamanda sahilin en büyük tatil bölgesidir. Buna ek olarak ucuz tatil rotaları arasında birçok kişinin de ilk tercihleri arasında yer alır. Burada çok sayıda aktivite ve gezi seçeneği var ve sahilde su sporlarını deneyebilir veya koruyucu bir şemsiyenin altında bir şezlonga oturabilirsiniz. Antalya aynı zamanda yerel günlük yaşama yakın olmak istiyorsanız da doğru yerdir.

Antalya’nın eski kenti Kaleiçi’ de dolambaçlı sokakları ve büyüleyici Osmanlı evlerini ve aynı zamanda resimlerde sıkça gördüğünüz güzel limanı bulacaksınız. Şehir çarşısında bir taş atımlık mesafede alışverişe çıkabilirsiniz, valizinizde daha fazla yer varsa, büyük kapalı çarşı Çağlayan’ı da ziyaret etmelisiniz. Bir diğer görülmesi gereken yer ise Türkiye’nin en büyük müzelerinden biri olan ve ülkenin heyecan verici tarihinden fantastik kültürel objeleri barındıran Antalya Müzesi’dir.

ucuz tatil rotaları

Alanya

Buradan şehrin iki plajına, batıda Kleopatra Plajı ve doğuda Keykubat Plajı ile güzel bir manzaraya yolculuk yapabilirsiniz. Her iki plaj da bir şeyler yiyebileceğiniz şezlonglar ve küçük barlarla donatılmıştır. Alanya, şehrin arka sokaklarında yerel yaşam ile nispeten büyüktür. Her boyutta taze, rengârenk sebzelerin göz alıcılığı ve alışverişin her çeşidine yer veren şirin pazarı ziyaret edin.

Belek

Sahilde uzanmayı ne kadar severseniz sevin, gezmeye zaman ayırın. Belek’te gezmek için birçok tarihi mekân var.

Çoğu tatil beldesinde olduğu gibi Belek de turistler için fırsat ve tesislerden yoksun değildir. Gece boyunca dans edebileceğiniz bar ve restoranların yanı sıra kafe ve gece kulüpleri bulacaksınız.

Antalya’ya 25 km uzaklıkta olan bu belde ucuz tatil rotaları arasında bulunmaktadır.

kibariye

Marmaris

Yeşil kaplı dağlarla çevrili ülkemizin güneybatı köşesinde yer alan şehir, ucuz tatil rotaları arayışında olanlar için çok çeşitli barlar, restoranlar ve konaklama birimleri sunmaktadır. Marmaris plajları, ülkemizin en iyileri arasındadır.

Bodrum

En popüler tatil beldelerinden biridir. İster sakin bir aile tatili, ister şenlikli bir gece hayatı için olsun, burada ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kasabanın içinde ve çevresinde çok sayıda plaj bulacaksınız. İsterseniz barlar ve su sporları ile meşgul olurken, sadece biraz daha mahremiyete sahip olarak sessiz koylarda huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Ucuz tatil rotalarınız arasına Bodrum’u mutlaka eklemelisiniz.

Bodrum, Ege kıyısında yer alır ve adını, yanlışlıkla oğlu Theseus’un korkunç Minotor tarafından öldürüldüğüne inandıktan sonra kendini denizde boğduğu söylenen Kral Ege’den alır. Efsane ve mitlerle dolu Ege Denizi çevresi, arkeologlar ve tarih tutkunları için bir cennettir.

Bodrum, diğer şeylerin yanı sıra yat limanı ve büyüleyici eski şehir etrafında inşa edilmiştir. Yoğun gece hayatını unutmamalıyız. Burada da herkes için bir şeyler var. Sadece barlar değil, aynı zamanda kendi türlerinin daha seçkinlerini de bulacaksınız. Bodrum’un ülkemizin en moda tatil beldesi haline geldiğinin gözle görülür bir kanıtı.

kibariye

Kuşadası

Kozmopolit tatil beldesi Kuşadası, Bodrum’un kuzeyinde yer alan ucuz tatil rotalarından birisidir. Burada iyi alışveriş, mükemmel plajlar ve oldukça hareketli bir gece hayatı bulacaksınız. Kadınlar Plajı merkeze 20 dakika yürüme mesafesinde.

Burada plaj tatili için mükemmel, sığ ve çocuklara uygun hoş bir plaj bulacaksınız. Kuşadası, ticaret yeteneğinizi test edebileceğiniz birçok dar sokaklı şirin bir kasabadır. Ancak burada aynı zamanda oryantal atmosfere sahip klasik çarşılar da vardır. Çevreyi biraz keşfetmek isterseniz, çam ağaçlarının dümdüz denize inen dağ yamaçlarını kapladığı güzel Kalamaki Milli Parkı’na gidebilirsiniz.

Güzel doğası başlı başına bir cazibe merkezidir. Ancak birçok turist Kuşadası’na eşsiz tarihi yerleri ziyaret etmek için gelir.

kibariye

Çeşme

Çeşme, Yunanistan’ın Sakız adasının tam karşısında yer almaktadır. Şehir, turistlerin ihtiyaç duydukları her şeyi otel, bar ve restoran bulabilecekleri popüler tatil beldelerinden bir diğeridir. Bölge önemli bir Bizans yerleşimi olduğu için Çeşme tarihsel olarak ilgi çekicidir. Ancak Osmanlılar da şehri önemli bulmuşlardır. Ayrıca sizin için en ucuz tatil rotaları arasında yer alıyor.

Çeşme’nin kalesi kaçırılmamalıdır. 1508 yılında II. Bayezid döneminde inşa edilmiştir ve altı kulesi vardır. Ege Denizi’ne bir gezi popüler bir aktivitedir. Limandan, sizi sahil boyunca uzanan birçok güzel koya götüren teknelerden birine binebilirsiniz. Restoranların bol olduğu Çeşme’de çok çeşitli lezzetler keşfedebilirsiniz.

Ucuz tatil rotaları içinde yer alan ve tatil için popüler bir yer haline gelen Alaçatı semtinde daha iyi ve daha pahalı restoranlar bulunmaktadır. Çeşme’de seçebileceğiniz birçok plaj var. Ancak tüm sahil boyunca yüzmek için harika yerler olan birkaç küçük gizli koy size huzur ve sakin zaman geçirme fırsatı sunar.

Yeni dostluklar edinmek, kültürel açıdan zengin, ayrıca rahat olacak kadar modern, ilginç olacak kadar geleneksel bir tatil sizi bekliyor. Ülkemiz, her yıl 35 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlayan dünyanın en iyi 10 seyahat noktasından biridir.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.