Kurban Bayramında hava nasıl olacak? Bayrama sayılı günler kala tatilciler bu sorunun yanıtını arıyor. Meteoroloji hava durumunu açıkladı.

Meteorolojiden alınan verilere gere; Kurban Bayramı süresince ülke genelinde yağış bekleniyor.

Bayramın birinci günü Marmara, Kıyı Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında sağanak yağışlar görülecek. Diğer bölgeler ise parçalı ve az bulutlu geçecek.

Bayramın ikinci günü Marmara’nın güneydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları ile Edirne ve Çanakkale çevrelerinde sağanak yağışlar görülecek. Diğer bölgeler ise parçalı ve az bulutlu geçecek.

Bayramın üç ve dördüncü günleri, Marmara’nın doğusu İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ardahan ve Kars çevrelerinde yerel sağanak yağışlar meydana gelecek.

KURBAN BAYRAMIN İSTANBUL’DA HAVA NASIL OLACAK?

Kurban Bayramı süresince İstanbul’da havanın parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Sıcaklık bunaltıcı değerlerde olmayacak. Gündüz 24-26 derecelerde seyredecek sıcaklıkların gece 18-19 derecelere ineceği tahmin ediliyor. Dolayısıyla gece üzerinize kalın bir şey almadan çıkmayın.

İstanbul’da bayramın birinci ve ikinci gecelerinde yağmur geçişleri görülebilir.