Tatil Öncesi : Bavul Nasıl Hazırlanmalıdır?


tatil öncesi bavul nasıl hazırlanmalıdır?

Tatil için gideceğiniz lokasyon, biletler ve rezervasyonlar hazırsa ve geriye hiçbir şey kalmadıysa artık bavulla uğraşabilirsiniz demek. Valiz hazırlamak gözde çok büyüyen ve bir türlü kalkıp hazırlanamayan görevlerden biridir. İster son iki saate bırakın isterse yolculuğunuza daha on gün olsun tatile hazırlıklı bir bavul nasıl hazırlanır öğreneceksiniz.

Önemli eşyaları geride bırakmak zorunda kalmayın. Tatile gittiğinizde ve otele vardığınızda önemli şeyleri evde unutmuş olmayın. Hazırlıklı olmak her zaman en iyisidir!

Hava Durumu Kontrolü Yapın

Gideceğiniz yerin mevsime göre kesinlikle çok sıcak ya da kesinlikle çok soğuk olacağına emin olsanız bile mutlaka hava durumu kontrolü yapın. Sinsice yaklaşacak bir nem dalgası ya da yağmurdan haberiniz olmayabilir. Bu ani değişikliklere karşı yanınızda götüreceğiniz şeyler o durumda hayatınızı kurtaracaktır.

Büyüklüğüne Dikkat Edin

Uçakta ve otobüste kabinlere sığacak boyutta olması çok önemlidir. Aksi takdirde bir çok zorluk ve tartışmalarla karşılaşırsınız. Ayrıca büyük bir bavul demek işkence demektir. Peşinizden oradan oraya sürükleyeceğiniz bir çantanın en azından taşınabilir bir boyuta sahip olması sizin için de kemikleriniz için de doğru olandır.

Ayrıca küçük bir bavul el bagajı demektir. Böylece uçaktan indikten sonra bavul sırası beklemez ya da çanta kayıpları yaşamazsınız.

Dürüst Olun

Tatile gitmeden önce heveslenip yüzlerce kıyafeti birbiriyle eşleştirir hepsini de bavula atarız. Ancak kendinize karşı gerçekçi ve dürüst olmalısınız. Eğer o elbiseyi giymeyeceğinizi, ona asla sıra bile gelmeyeceğini biliyorsanız dürüst olun ve çantaya asla atmayın. Yoksa kapağını asla kapatamazsınız.

valiz nasıl hazırlanır

Eşyaları Doğru Yerleştirin

Her şeyden önce yer kazanmak için çorap ve küçük maddeleri ayakkabıların içine sıkıştırmayı unutmayın. Bu en pratik noktalardan biridir.

Asla kırışmaması gereken kıyafetlerinizi kuru temizleme poşetlerinin içinde saklayın.

Kırılması olası ürünlerinizi biraz bile olsa koruma için çorapların içine yerleştirebilirsiniz. Makyaj eşyalarının etrafını pamuklarla ya da yumuşak bir beze sararak kırılmalardan koruyabilirsiniz.

Kıyafetlerinizi dolaba koyarken ki gibi katlamak yerine rulo yaparak yerleştirin. Bu fazlasıyla yer kazandıracaktır. Şapka içleri ve boş gözlük kaplarının içine konacaklar da size yer kazandırır. Üstelik şapkanın yapısı da bozulmaz, kırılmalara uğramaz.

Hijyenik olabilmeniz açısından mutlaka ayakkabılarınızı torbalara yerleştirin. Aksi takdirde valizi açtığınızda çamurlu kıyafetlerle karşılaşırsınız. Kolye ve küpelerin birbirine girip çözülememesini önlemek için ilaç kutularının içine tek tek koyabilirsiniz.

Ağır eşyaları alta yerleştirin ve hep kullanıp giyeceğiniz ürünleri yukarıya yakın tutun. Ayakkabıları sayısına değil işlevine dikkat ederek seçin.

Bu Eşyaları Asla Atlamayın

Ağrı kesici

İçinde yürümesi kolay ayakkabılar

Diş fırçası

Şarj

İç çamaşırı ve çorap

Güneş kremi

Deodorant


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe