Üşengeç olanların gözleri saatlerini ayna karşısında geçirenleri görünce korkuyor olabilir. Ancak merak etmeyin. Size de pratik çözümlerimiz var. Güzellik için saatlerinizi ayıracak vaktiniz de haliniz de yoksa bu adımları uygulayıp yine de bakımlı hissedebilirsiniz.

Kuru Şampuan

Yağlı saçın her an kurtarıcısı kuru şampuanlardır. Bu sayede saçınızı ıslatmadan hacimli ve yıkanmış gösterebilirsiniz. Diplerine sıkıp elinizle yedirin. Sonrasında tarakla da tokayla da istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Birden Çok İşe Yarayan Ürünleri

Cilt makyajı konu oldu mu önce nemlendiricisi, sonra koruyucusu, sonra fondöteni derken adımlar oldukça uzuyor. Eğer bu size zor ve zaman alıcı geliyorsa bu bakım ürününü satın alırken hem kapatıcı hem de nemlendirici özelliklere sahip olanı alın. Hep tonunuzu eşitleyin hem de besleyin. Bu aynı zamanda allıklar için de geçerlidir. Hem ruj hem allık hatta hem de far olabilen bir çok ürün mevcuttur ve sizin için idealdir!

Ağır Ruj Doğru Far

Aniden planınıza dahil olan bir davet olabilir. Ya da bir buluşmaya giderken hazırlanmayı erteleyip durmuş ve şu an 5 dakikanız kalmış da olabilir. Böyle durumlarda doğru makyaj yollarını bildiniz mi saatlerdir üzerinde uğraşıyor gibi gözükürsünüz. Örneğin, özellikle akşam saatleri dışarı çıkacağınızda, oldukça koyu renk bir ruj ağırlığı zaten katacaktır. Siyahı koyu ve belirgin olan bir rimeli de kirpiklere sürdünüz mü, gözleriniz zaten anında ortaya çıkacaktır.

 

Hızlı Dumanlı Göz 

Dumanlı göz makyajı kelimelerini duyduk mu ürkeriz. Bu hep oldukça zorlu bir aşama olarak gösterilir. Tabi ki bunun da kolay yolları var. Koyu tondaki göz kalemini, siyah, kahverengi ya da lacivert, alıp üst kirpiğinize eyeliner çeker gibi çekin. Çok sert bastırmayın. Çünkü daha sonrasında far fırçasıyla onu gözün kenarlarına ve yukarılara doğru dağıtacaksınız. Tabi ki son adımdaki maskarayı da unutmayın. Bu sayede toz farı kontrol etmek daha zor olduğu için fazlasıyla zaman kazanacaksınız.

Kalıcı Rujlar

Sürekli tuvalete gidip ruj tazelemek üşengeç bir insanın listesine asla olmamalı. Bu yüzde mutlaka çantanızda bulundurmanız gereken ürünlerden biri kalıcı ruj olmalıdır. Yağlı yemeklere ve uzun saatlere dayandıkları için sizi uğraştırmazlar

Makyaj Mendilleri

Makyaj temizlemek için birden fazla ürünü bir arada satıyorlar ve gece bunu bir rutin olarak uygulamak gerekli oluyor. Ancak birden fazla ürünle ve o yorgunlukla makyaj temizlemekle uğraşmaya üşenmek normaldir. Bu yüzden direkt makyaj temizleme mendillerini satın alarak iki el hareketiyle her şeyden hızlıca kurtulabilirsiniz.