Acısız Ağda Yapmak Mümkün Müdür?


acısız ağda yapmak mümkün müdür?

Bakım denilince akla gelen ilk şeylerden biri istenmeyen tüylerden kurtulmak, yani düzenli olarak ağda yapmaktır. Jiletle kıyaslandığında daha acılı olsa da ağda daha çok tercih edilir çünkü kılların çıkma süresini çok daha erteler. Yani bir kadın her ay pürüzsüz tenle gezmek ve acı arasında seçim yapıp güzelliği tercih etmektedir.

Bu doğru bir karardır ancak bu acıyı azaltmak için elinizden geleni yapabilirsiniz. Bu yüzden size bir liste hazırladık.

Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Isının önemini asla atlamayın. Soğuk bir ağda demek tüylere yapışması imkansız demektir. Çok sıcak demek cildi yakmak ve tahriş etmek demektir. Bunun ortasındaki, ılık dereceyi bulmanız şarttır.

Ağdayı çok nadiren, aklınıza estikçe yapmayın. Her tüy çıktığında ağdaya başvurun. Bu, tüy köklerinizi zayıflatacak ve bu rutine alıştıracaktır. Böylece acı hissi de düşüşe geçecek, vücudun normal karşılayacağı bir şey olacaktır.

Epilasyon seçeneğini değerlendirerek ağdayı tamamen hayatınızdan da çıkarabilirsiniz.

Tarihin Önemi Var

Regl dönemi demek acı demektir. Her kadının vücudu yumurtlarken acıyı iki kat daha şiddetli hisseder. Cildi tahriş olmaya da daha müsaittir. Bunun sebebi adet döneminden bir hafta önce yükselen ve değişikliklere uğrayan hormonlardır. Reglinin bittikten bir kaç gün sonra ne ideal gündür. Çünkü regl olmaya yaklaşırken de durum aynıdır. Sürecinde de aynıdır.

Cilde Öncesinde Nefes Aldırın

İster batık olsun, ister ölü deri, ister yaralar, cildi ağda sürecinden önce temizlemelisiniz. Bu acının çok daha azalmasını sağlayacaktır. Örneğin bunu banyoda kese yaparak halledebilirsiniz. Böylece ölü derilerden kurtulacaksınız ve deriniz rahat bir nefes alacak, tüy kökleri rahat edecek.

Gerilmeyin

Vücudu germek ve nefesinizi tutmak her şeyi daha da zorlaştıracaktır. Söylemesi kolay ancak rahat kasların acıyı hissetmesi gergin olanlara kıyasla daha azdır. Üstelik o gerginliği de üzerinizden atmanız sizin için genel olarak daha iyi olacaktır.

acısız ağda yapmak mümkün müdür?

Adım Adım İlerleyin

Ağda hızlıca bitmesini istediğiniz ancak asla hızlıca yapmamanız gereken bir şeydir. Bacaklarda, kollarda ve en önemlisi genital bölgede her kısmı ne kadar parçalara böler ve adım adım ilerlerseniz acıyı o kadar az hissedersiniz. Çok miktarda tüyün bir anda çekilmesi iki katı fazla acı demektir. Çabuk bitse de daha çok acı anlamına gelir. Ancak parça parça yapmak acıyı azaltıp adım adım uyuşmayı beraberinde getirir.

Krem, krem, krem!

Her ne kadar nemlendirici kremler bile ağda ve lazer öncesi acı hafifletici bir etkiye sahipse de özellikle uyuşturucu özelliklere sahip kremler etkiyi daha büyük yaşatacaktır. Eczaneden satın alabileceğiniz bu kremleri ağdayı uygulayacağınız bölgeye sürün. Ancak sürer sürmez ağdaya başlamayın. En azından yirmi dakika cildinizin onu emmesine izin verin. Kağıtla temizledikten sonra aldığınız kreme göre uyuşmuş ya da yumuşamış bölgeye ağdanıza başlayın.

Bacak, genital bölge, koltuk altı, sırt gibi ağda yapacağınız bölgelere bebek pudrası da uygulayabilirsiniz. Sonrasında ılık ağda veya kağıt ağda yapıştırarak istenmeyen tüyleri alın. Böylece cildin tahriş olmasını önler ve işlem sırasında acı hissini azaltırsınız.

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe