Kıyafetteki Elektriklenme Nasıl Geçer?


Elektriklenme

Berbat durumların başında yer alan elektriklenme problemi her kadının başının belasıdır. Kıyafetinizdeki elektriklenme ise zaman zaman vücudunuza dahi sirayet eder ve insanlar ile etkileşiminiz esnasında da kendini gösterir. Can sıkıcı diğer bir tarafı ise binbir özen ile yapılan saçları mahvetmesidir diyebiliriz. Özellikle düzleştirdiğiniz saçlarınızın boynunuza yapışması, kıyafetinize dolaşması ve en önemlisi de güzelliğinizden ödün verdirmesi gibi sıkıntılar doğurması kıyafetteki elektriklenme durumunu daha da içinden çıkılmaz bir  hale sokmaktadır. Daha çok yünlü kıyafetlerde bu problem ile karşılaşan kadınlar genelde çareyi o kıyafeti giymemekte görüyorlar ama artık bu soruna son vermenin zamanı geldi. Belli başlı yöntemler ile kıyafetteki elektriklenme problemi artık problem olmaktan çıkacak. Peki kıyafetin elektriklenmemesi için yapılması gerekenler nelerdir? Bu sorunun yanıtına hep birlikte bakalım.

Eteğin Çoraba Yapışmasını Engellemek İçin Saç Spreyi Yöntemi

Kıyafetteki Elektriklenmeyi Önlemenin Yolları

Kıyafetteki elektriklenme durumu her ne kadar büyük bir problem gibi görünse de üstesinden gelmek bir o kadar diyebilirim. Kıyafetinizi giymeden önce alacağınız önlemler ya da kıyafetini üzerinizdeyken izleyeceğiniz birkaç yöntem sizi bu dertten kurtaracaktır. İşte o yöntemler:

• Öncelikle uygulanması gereken yöntemlerden biri kıyafetinizin görünmeyen kısmına demir dikmek olacaktır.

• Yünlü bir kıyafetin içerisine demir koymak kulağa biraz saçma da gelse aslında en etkili yöntemlerden biri diyebiliriz. Çünkü demir, kıyafette oluşan tüm statik elektriği bünyesinde toplayarak sizi bu dertten kuruyacaktır.

• Kıyafetinize iliştireceğiniz demirin çok bir büyüklüğe sahip olması gerekmez. Düğme büyüklüğündeki demir, kıyafetteki elektriklenme problemine son vermek için yeterli olacaktır.

•Demiri kıyafetinizin iç arka kısmına iliştirebilirsiniz. Büyüklüğünün fazla olmaması sizin rahatsız bir gün geçirmenizin de önüne geçecektir.

• Eğer demir dikme fikri hoşunuza gitmediyse üzerinizde metal oranı yüksek olan bir kolye bulundurabilirsiniz.

• Kolyenin demir kısmı kıyafetiniz ile temas ettiği takdirde elektriklenme sorununu ortadan kaldıracaktır. Kaldırmada dahi bu durumu minimize edeceğinden hiç kuşkunuz olmasın.

•Metal eşyanın üzerinizde bulunması sizi rahatsız ediyorsa kullanmanız gereken bir diğer yöntem ise kıyafetleriniz için demir askılık kullanmak olacaktır.

• Genel olarak demir askılık kullanmanız kıyafetteki elektriklenme sorununu ortaya çıkarmayarak sizin de rahat bir gün geçirmenize yardımcı olacaktır.

• Elektriklenme sorununu ortadan kaldıracak bir diğer yöntem ise kıyafetinizi yıkarken yumuşatıcı yerine sirke koymak olacaktır.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.