Eteğin Çoraba Yapışmasını Engellemek İçin Saç Spreyi Yöntemi


Eteğin Çoraba Yapışmasını Engellemek

Eteğin çoraba yapışmasını engellemek için neler yapmayız? Çünkü O mükemmel elbisenin gece boyu yukarı kalkarak bizi nasıl rahatsız etti, bir biz biliriz

Mükemmel bir elbisemiz var, ancak elbise rahatsız edici ve hoşa gitmeyen bir şekilde çorabımıza yapışıyor. Bunun nedeni statik elektriktir. Elektriklenmeyi engellemek için ise birçok işe yarar yöntem var.

KIYAFETİNİZE SAÇ SPREYİ SIKIN

Eteğin Çoraba Yapışmasını Engellemek

Elbisenize saç spreyi sıkarsanız elektriklenmenin önüne geçersiniz. Saç spreyini vücudunuzdan uzak tutarak elbiseye püskürtün. Ancak elbiseye doğrudan sıkmayın. Elbisenin altına giydiğiniz tayt ya da çoraba da saç spreyi sıkın. Elbisenin etekleri artık çoraba yapışmayacak.

KIYAFETİ ANTİ STATİK BİR ALANA SÜRÜN

Eteğin Çoraba Yapışmasını Engellemek

Elektriklenen kıyafeti anti statik bir alana sürün. Keten bir koltuk olabilir mesela… Elbisedeki elektriklenme ortadan kalkacak ve üzerinize yapışmayacak.

KIYAFETİ ISLATIN

Eteğin Çoraba Yapışmasını Engellemek

Bir sprey şişesine su doldurun ve elbisenize püskürtün. Böylece elektriklenmeyi yok edersiniz. Ancak tabii ki nemli bir kıyafet giymek istemezsiniz.  Ancak merak etmeyin, kuruyunca tekrar elektriklenmiyor.

KIYAFETİNİZE ANTİ-STATİK SPREY SIKIN

Eteğin Çoraba Yapışmasını Engellemek

Bu sprey eczanelerde bulunur ve elbisenizdeki herhangi bir elektriklenmeyi kolayca kolayca yok etmenize yardımcı olur.

METALE DOKUNUN

Eteğin Çoraba Yapışmasını Engellemek

Metale dokunarak üzerinizdeki elektriği atmaya çalışın. Ancak metalin topraklı olmasına dikkat edin. Yoksa ufak da olsa çarpılırsınız. Mesela metal çit topraklanmış metal için güzel bir örnektir.

VÜCUDUNUZA KREM SÜRÜN

Eteğin Çoraba Yapışmasını Engellemek

Vücudunuza nemlendirici losyon uygulayın. Losyon, cildinizde statik oluşmasını engeller. Statik senin üzerine yerleşemezse, elbisede de kalamaz.  A

ELEKTRİKLENMEYECEK KUMAŞLAR GİYİN

keten

Aslında elektriklenmekten kurtulmanın en kesin yolu doğal liflerden yapılmış bir kıyafet giymektir. Sentetik kıyafetler statik elektrik için bulunmaz nimettir. Ancak doğal lifler nemi daha kolay tutar ve bu nedenle elbiseniz üzerinde elektron varlığını önler.

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.