Kıyafetlere sinen ter kokusu büyük dert. Yaz aylarında rastlanan aşırı terleme kışın da yaşanabilir ancak değişmeyen tek şey kıyafetlerin koltuk altı kısımlarının renk değiştirmesi ve ne kadar yıkanırsa yıkansın ter kokusunun bu bölgelere sinmesidir.

LİMON SUYU SIKIN

Koltuk altına sinen ter kokusundan kurtulmak için bir püf noktası var. Boş bir sprey şişesine limon suyu koyup yarı ölçeği kadar da su ekleyin. Kıyafetlerin ter kokusunun sindiği bölümlerine bu karışımı sıkın. Suyla birlikte ter kokusunun da buharlaştığını göreceksiniz.

ELMA SİRKESİ İLE KOKUYA SON

İkinci yöntem ise elma sirkesi kullanmak. Elma sirkesi, sürüldüğü bölgede vücut sıcaklığını düşüren bir etki yaratır. Ateşli hastalıklarda, özellikle eklem bölgelerine sirkeli su uygulanmasının nedeni de budur. Kıyafetlerinizi giymeden önce bir parça pamuğa elma sirkesi emdirerek koltuk altlarınızı temizleyin, nemin kaybolması için bir süre havalandırdıktan sonra talk pudrası sürün. Talk pudrası, terin nemini ile birlikte içerisindeki toksinleri de bünyesine hapsederek giysilere geçmesini önler. Dahası, aldığı nem sayesinde ter kokusunu bastıracak kadar etkili ve güzel kokusunu da çevreye yayar. Bu uygulamanın her gün tekrarı sayesinde kalıcı ve sağlıklı bir koruma sağlanmış olur.