Karan İsminin Anlamı Ne?


karan isminin anlamı ne

Burak Özçivit ve Fahriye Evcen yeni doğan oğullarına Karan ismini verdiler? Peki Karan ne demek? Karan isminin anlamı ne?

Burak Özçivit ve Fahriye Evcen önceki gün oğullarını kucaklarına aldılar. Çift daha önce karar verdikleri gibi bebeklerine Karan ismini koydular. Çiftin takipçileri de en çok Karan isminin anlamını merak edip, aramaya başladı.

Ünlülerin Çocuklarının İsimleri Ne?

Türkçe sözlüklerde yer almayan Karan isminin anlamına bakıldığında ilk karşılaşılan “yaban nanesine benzeyen bir ot” oluyor. Ancak bunun haricinde internette dört farklı şekilde daha tanımlanıyor. Temiz, mashum, katkısız ve sözünün eri; yiğit. Karan için Kahraman, yürekli, karanlık demek de doğru olacaktır.

KARAN İSMİNİN ANLAMI NEDİR?

TDK’nın ‘Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü’nde ‘Karan’ın anlamı: Yapışkan ve kokulu yaprağı olan, bodur funda boyunda dikensiz bir bitki. Yaban nanesine benzeyen bir bitki. TDK’nın ‘Kişi Adları Sözlüğü’nde ise kelimenin anlamı şöyle; 1. Kahraman, yürekli. 2. Karanlık.

KARAN’IN 111 BİN TAKİPÇİSİ VAR

Fahriye Evcen-Burak Özçivit çiftinin daha dünyaya gelmeden adına sosyal medya hesabı açtıkları oğulları Karan Özçivit’in hesabı, 111 binden fazla takipçiye ulaştı.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe