Islak Mendilin Asla Kullanılmaması Gereken 7 Yer


ıslak mendilin asla kullanılmaması gereken 7 yer

Islak mendiller dünyanın yükselen yıldızı… Her alan onunla temizleniyor ama ıslak mendilin asla kullanılmaması gereken 7 yer olduğunu biliyor muydunuz?

Islak mendiller çıkalı hayat bir nebze olsun kolaylaştı. Kullan at rahatlığından dolayı kadınlar “yeri göğü” onunla silmeye başladılar. Ancak bu mendillerin kullanılmaması gereken yüzeyler var. Çünkü bazen yüzeylere zarar veriyor, bazen de insana zarar veriyor.

Bu haberden sonra ıslak mendile elinizi sürmezsiniz

CİLDİNİZİ SİLMEYİN

ıslak mendilin asla kullanılmaması gereken 7 yer

Islak mendiller ikiye ayrılır. Bebekler için kullanılanlar ve kullanılmayanlar… Eğer ıslak mendiliniz bebekler için özel üretilmemişse asla cildinizi silmeyin. Çünkü bu mendiller ev temizliği için üretilmişlerdir, cilt temizliği için değil.

OYUNCAKLARI ve MUTFAK TEZGAHINI SİLMEYİN

Aynı şekilde ıslak mendille oyuncakları da silmeyin ya da silerseniz durulayın. Çünkü ıslak mendilin içerdiği kimyasalları çocuğunuzun ağzına almasını istemezsiniz. Yiyeceklerle temas eden yüzeyleri de ıslak mendille silmeyin ya da sonrasında iyice durulayın!

BOYASIZ AHŞAP YÜZEYDE KULLANMAYIN

Boyanmamış ahşap gözeneklidir ve mendildeki kimyasalları içine çeker. O yüzden kullanmayın.

EMİCİ YÜZEYDE DE KULLANMAYIN

Cilasız, açık, boyasız, aşınmız yüzeylerde kullanmaktan kaçının. Halıyı temizlediğinizde ise suyla durulayın.

ıslak mendilin asla kullanılmaması gereken 7 yer

TUVALETTE KULLANMAYIN

Tuvalette tuvalet kağıdı yerine ıslak mendil kullanımı artmış. Bunu asla yapmayın. Çünkü ilk olarak sizin tuvaletiniz, sonra şehrin ve hatta ülkenin kanalizasyon sistemi tıkanır.

Islak mendile yasak geliyor

BAKIR ALÜMİNYUM YÜZEYDE KULLANMAYIN

Bakır, alüminyum veya diğer cilalı yüzeylerde bu mendilleri kullanmayın. Bu yüzeylerle etkileşime geçip zararlı hale gelebilir.

RENKLİ KUMAŞLARDA KULLANMAYIN

Islak mendiller renkli kumaşların rengini açabilir. Kullanmayın ya da küçük bir bölgede test edip öyle kullanın.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.