Bazı sabahlar oluyor ki ayna karşısından ayrılamıyoruz. Konu makyaj olunca istediğimiz görüntüye ulaşmak düşündüğümüzden daha zorlu olabiliyor. Üstelik bir şey bile yanlış gitti mi makyaj her yere bulaşıyor, sil baştan… Toparladığımız, hayatınızı kolaylaştıracak makyaj tavsiyeleri size zamandan tasarruf yapacak. Ayrıca hep uyguladınız makyaj çok daha düzgün gözükecek.

1-Kirpiklere Vazelin

Rimeli ilk kez sürerken ya da tazelemek istediğinizde kullanabilirsiniz. Parmak uçlarınızda kirpiklerinize sürüp rimeli öyle uygulayın. Böylece rimeli güzelce tazelemiş olacak ve kirpiklerin birbirine yapışıp kümelenmesini engelleyeceksiniz.

2-Makyaj Tüplerini Kesin

Paranızın son kuruşuna kadar değsin. Makyajın paketini gerekirse ortadan kesin ve son damlasına kadar kullanın. Dilerseniz içerideki ürünü başka bir kaba bile aktarabilirsiniz.

3-Beyaz Kalemi Göz Kapağına Kullan

Göz farınızın rengini daha belirgin kılmak ve ortaya çıkarmak için beyaz kalem idealdir. Göz kapağını kaplayacak olan kalem fardan önce sağlam bir temel oluşturacaktır.

4-Göz Damlasıyla Rimelini Canlandır

Rimeliniz kuru ve topak topak olmaya başladığında tüpün içine birkaç damla göz damlası damlatın. Tüpün içindeki ürün böylece daha akıcı olacak, kullanırken rahatlayacaksınız.

5-Fondoten Boynunuza Uysun

Kullanacağınız fondotenin tonu sonucu yüz ve boynunuzun farklı renkler gözükmesini engellemek için satın alırken elinizde veya yüzünüze sürerek değil, boynunuza sürerek alın. Boyundaki ten tonlamasına uygun alırsanız çok daha doğal bir görünüm yakalarsınız.

6-Saç Spreyi Kaşlara

Kaş jeliniz (kaşları belirginleştiren ve nazik gölgeler veren kaş maskarası) bittiğinde saç spreyi alternatif olarak kullanışlıdır.  Bunu her gün yapmanız kaşlarınıza ve cildinize fazla sert gelebilir bu yüzden jelinize geri dönmeyi unutmayın.

7-Simetrik Göz Kalemi

Göz kalemini düz çizmek için uzun zaman harcamak durumunda kalırız. Simetrik olması için küçük bir ipucumuz var. Çizgiyi istediğiniz yerlere noktalar koyun. Daha sonra bu noktaları birleştirin. Tahmin ettiğinizden daha kolay ve hızlı olacak.