Hareketli Kitaplar İle Çocuklarınıza Kitap Sevgisini Temelden Aşılayın!


Hareketli Kitaplar

Okumak, başarılı öğrenmenin anahtarıdır. Çocuğunuza onları ne kadar sevdiğinizi göstermek için onlara hareketli kitaplar hediye ederek birlikte vakit geçirmenin en güzel yoludur. Bu davranışla onlara, sahip olabileceği koşulsuz sevgiyi açıklamanın iyi bir yoludur. Ebeveyn sevgisini ifade etmek, çocuğun sevildiğini, desteklendiğini ve korunduğunu hissetmesini sağlar. Böylece güvence altına alınmış, bu sevginin güçlü ve sonsuza dek olduğunu anlıyor.

Hareketli Kitaplar

Raflardaki Kitapları Çocukların Görebileceği Şekilde Yerleştirin

 • Çocuklar için daha çok hareketli kitaplar almaya özen gösterilmelidir. Çünkü bu kitaplar onun ilgisini daha çok çekecektir.
 • Kitaplar, bebekler ve küçük yaştaki çocuklar için erken yaşlardan itibaren açık ve erişilebilir tutulur.
 • Kitaplar genellikle kapaklarıyla öne doğru bakar ve kitapları üst üste değil, aralarında biraz boşluk olacak şekilde yerleştirmek en iyisidir.
 • Çocuğunuzun dikkatini kitaba vermesini sağlamak için kitaplıkta, hareketli kitaplar serilerini sayfalarını açık şekilde dizebilirsiniz.
 • Küçük yaşlardan itibaren çocuklar, kendi kitaplarını tutmaları ve sayfaları bağımsız olarak çevirmeleri için teşvik edilmelidir.
 • Çocuğa kitapların olduğu yerde, genellikle, yastıklar veya bir çocuk koltuğu gibi rahat bir koltuk sunulur.
 • Bir kitaba bakan ve kitap okuyan çocukların sözü kesilmez ve konsantrasyonları bozulmaz!
 • Çocuk birlikte okumak için kendi kitabını seçebilir, yetişkin çocuğu başka bir kitap için zorlamamalı.
 • Kitapları çocuklara davetkâr bir şekilde sunmanın birçok yolu vardır. Her şeyden önce, çocukların yaşı bir rol oynar. Hala yerde çok zaman geçiren ve henüz yüksek raflara ulaşamayan bebekler için, kitapları açık bir şekilde alçak bir rafa yerleştirmek veya yerde bir sepet içinde sunmak mantıklıdır.

Hareketli Kitaplar

Miniklere Hareketli Kitap

Çocuğunuz yeni gelişiyor. Parlak renkler, şekiller ve formlarla ilgilenir. Bu harika öğrenme aşaması için inanılmaz sevimli kitaplar var. Hareketli kitaplar olarak adlandırılan kitaplar çocuğunuza sadece çok fazla eğlence getirmekle kalmaz. Aynı zamanda harika bir öğrenme etkisine de sahiptir. Burada sevgiliniz yumuşak, sert, kaba, sevimli, yapışkan veya benzeri terimlerin ne anlama geldiğini öğrenir. Neşeyle deneyebilir ve dünyayı keşfedebilirsiniz.

Genç okuyucular için hareketli kitaplar seçimi okumayı öğrenmenin önemli bir parçasıdır. Genellikle bu tür bir format, bir çocuğu okumaya alıştırmanın ilk adımını işaret eder ve çoğu çocuk için genellikle dil gelişiminin başlangıcıdır. Genç okuyuculara okuryazarlığı teşvik etmek için hareketli kitap onun ilgisini çekecektir.

Hareketli Kitaplar

Duyuların Uyanmasını Teşvik Eder

Küçüğün gelişimi duyuların uyanmasından geçer. Hareketli kitaplar okumak renkli bir gösteridir! Bir hikâyeyi, tonlamaları değiştirerek, alçak sonra yüksek sesle okuyabilir, melodiler, sesler vb. ekleyebilirsiniz. Sadece küçük kulaklar için faydalı olabilecek pek çok varyasyon! Çizimler, aynı zamanda metinler, uyarımı için gerekli olan görüş. Çocuk renkleri, şekilleri tanır; sonra karakterleri, hayvanları, nesneleri tanımlar. Alfabeyi, sayıları ve her türlü grafiği keşfeder. Hareketli kitaplar yayınları onlara, dokunmayı öğretir. Yumuşak, pürüzlü, ipeksi vb. Erken yaşlardan itibaren dokunma duyusunu geliştirmek için mükemmeldir. Koku duyusunu bile kullanılır: Çocuk kâğıt yapıştırıcı ve mürekkebin kokusunu keşfeder.

Hareketli Kitaplar

Çocuklara Kitap Okumak Hayal Gücünü Harekete Geçirir Ve Merak Uyandırır

 • Erken yaşlardan itibaren okumak sayesinde çocuklar dünyaya açılır ve çevrelerindeki toplumu keşfederler.
 • Tatmin edici bir şekilde büyümelerine yardımcı olacak değerlere aşina olurlar.
 • Hikâyeler çocuklara ilham verir, karmaşık durumlarla başa çıkmalarına ve engelleri aşmalarına yardımcı olur.
 • Hayal gücü harekete geçirilir, bir hikâyede her şey mümkündür, sınır yoktur.
 • Evrenler çeşitlidir, bazen gerçekçi, bazen fantastik.

Hareketli Kitaplar

Hareketli Kitap Tavsiyeleri

İş Bankası Kültür Yayınları;

Hareketli Yılbaşı, Hareketli Uzay Gemisi, Hareketli Oyun Saati, Hareketli İnşaat, Hareketli Kumsal, Hareketli Şehir, Hareketli Tatil, Hareketli Ev, Hareketli Yabani Hayvanlar, Hareketli Bahçe, Hareketli Pasta, Hareketli İtfaiye, Hareketli Okul, Hareketli Süpermarket, Hareketli Liman.

Beyaz Balina Yayınları;

Dinozorlar Kendilerini Nasıl Korur, Seni Çok Seviyorum Kokuşuk Surat.

Doğan Egmont Yayınları;

Arı Maya, Merhaba Mink Kedi, Uyku Zamanı, Maşa İle Koca Ayı, Prensesler, Bingo Ve Rolinin Maceraları, Kaşif Dora, Merhaba Minik Kaplan, Disney Arabaları, Küçük Deniz Kızı, Disney Karlar Ülkesi.

Hareketli Kitaplar

Çocuklara sesli ve görsel kitap okumak sakinleştirici bir eylemdir. Bebeklerin, beyin gelişimine etki ederek sesi tanımasına yardımcı olur. Kanada’da yapılan bir araştırmada stresli durumlarda 116 aileyi bir araya getirerek, çocuklara kitap okumanın, ebeveynler ve çocuklara üzerinde sakinleştirici bir etkisi olduğunu kanıtlandı.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.