Dümdüz Saçlarda Kalıcı Bukle Yapma Yolları


dümdüz saçlarda kalıcı bukle yapma yolları

Saçlarınız doğal olarak hep düzse ve bir değişiklik arıyorsanız doğru yerdesiniz. Doğuştan dümdüz olan saçların kuaförde harcanan saatlerden sonra bile yaratılan kıvırcıklığı ve bukleleri kaybetmesi çok kolay olabilir. Havanın sıcaklığı veya fazla hareket bile buna hemen sebep olabilir.

Bu can sıkıcı durumu çözmek için bir çok ipuçları var. Vaktinizi saatlerce aynı karşısında yanlış yöntemlerle harcamayın. Saçınıza da size de yazık. Aşağıda sıralayacağımız önerileri dikkate alarak denemelere yeniden başlayın!

İhtiyacı Olan Gücü Ver

Buklenin gücü çoğunlukla saçınız nemliyken ona nasıl davrandığınızdan gelir. Banyodan sonra saçınızdaki ıslaklığı yalnızca havluyla alın ve bir süre kurutmayın. O nemli haldeyken kuvvetli bir saç köpüğü alın ve onu özellikle saç uçlarınıza dikkat ederek saçınıza yedirin. Daha sonra bukleleri sabit tutmak için satılan spreyleri saçınıza sıkın.

Evet, bu spreyi ıslakken sıkmak mucizeler yaratıyor ve saça gün boyu bukleleri tutmak için ihtiyacı olacak gücü veriyor. En son ise geniş diş tarağı ile saçınızı baştan aşağı tarayın.

dümdüz saçlarda kalıcı bukle yapma yolları

Kabarıklığına ve Sertliğine Zarar Verme

Profesörlerin söylediğine göre düz saçlıların yaptığı en büyük hatalardan biri yuvarlak fırçayla ve fönle saçın tüm dokusunu ve kabarıklığını çekip almak. Fönün farklı difüzörlerini kullanarak ya da elinizle, yani havluyla kurutarak saçınızı rahat bırakın. Böylece kuruduktan sonra çok daha kabarık ve kendine has dokuya sahip olacaktır. Aksi takdirde sönecek ve yeniliklere açık olmayacaktır.

dümdüz saçlarda kalıcı bukle yapma yolları

Küçükle Başla

Kullanacağınız düzleştirici ya da saç maşasının küçük boyutta bukleler yapıyor olması gerekir. Bu yüzden alacağınız ürünü de ona göre seçmelisiniz. Çünkü her ne kadar bukleleri kalın kalın yapıp güçlendirdiğimizi düşünsek de günün son saatlerine doğru zaten o bukleler açılıp genişlemeye başlayacak. Dağılacaklar. Yani bukleleriniz ne kadar küçük olursa gecenin sonunda da o kadar dikkat çekici ve büyük hale gelecekler.

dümdüz saçlarda kalıcı bukle yapma yolları

Doğru Sabitle

Saçlarınızı ister maşa ister fön makinesiyle bukleli ve dalgalı hale getirdikten sonra direkt olarak aşağıya doğru serbest bıramayın. Bir süre tutun. Atlanmaması gereken bir nokta vardır ki, saçlarınız hangi şekilde soğursa o şekilde kalacaktır. Gün boyu istenilen dalgalı görüntü için makinenizi kullanarak dalgalı hale getirdiğiniz saçı parmağa sararak burgu haline getirin ve tel tokayla saçınızda sabitleyin. Bu haliyle en azından 15 dakika boyunca bekleyin. Bu saçlarının soğumasını sağlar. Tel tokaları çıkardığınız zaman saçlarınızın dokusuna ve kuvvetine bayılacaksınız. Direkt bıraktığınız andaki buklelere kıyasla çok daha kuvvetli olacaklar.

dümdüz saçlarda kalıcı bukle yapma yolları

 

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe