Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?


modern ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Modern geniş bir dizayn terimidir. Genel olarak toplu, belli sınırları olan, basit renklere sahip ve metal, cam gibi maddelerin bol bulunduğu iç dekorasyona hitap eder.

Modern dizayn her elementte basitliği arar. Mobilyalarda bile. Modern stili tanımlamak için sıkça kullanılan kelime düzgündür. Çünkü karışıklık yaratan ve boş yere yer kaplayan hiçbir aksesuara izin vermez. Bir kaç temel madde ile size modern ev dekorasyonu nasıl yapılır basitçe göstereceğiz.

Basit

Basit demek sıkıcı demek değildir. Kolaya kaçmak da değildir. Modern dekorun hasıdır. Doğal renk temaları, geometrik şekiller ve keskin çizgiler demektir. Basitliğe başvurmak aynı zamanda ne istediğinizi bildiğinizi gösterir.

Bu görüntüye ulaşmak için sadece dört duvar ve ortasına bir sandalye koymanıza gerek yok. Bahsedilen basitlik biraz daha farklıdır. Odadaki her gereksiz dağınıklık yaratan eşyayı atmalı veya kaldırmalısınız. Görüntüde ekstra duran bir dekorasyon parçası moderne uymaz. Üstelik modernlikteki bu basitliğin stres seviyesini düşürdüğü söyleniyor.

modern ev dekorasyonu nasıl yapılır?

İşlevsel

İşlevsellik ikinci ve en önemli maddelerden biridir. Odanız sadece belli hatlarla basitliği temsil etmemeli. Aynı zamanda bir işleve sahip olmalı. Odanın kullanım amacı her neyse, girdiğiniz andan itibaren her şeyin kolay ulaşımı olması gerekir. Örneğin mutfağınızı modern dizayna göre dekore etmek istiyorsanız yemeği pişirirken en çok kullandığınız şeyler el altında olmalı ve asla kullanılmayacaklar uzakta olmalı ve gözükmemelidir. Odanın kullanımı açısından gerekli her şey kolay ulaşıma sahip olmalıdır.

modern ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Teknoloji

Teknolojiden kast edilen nokta teknoloji aletlerinin hepsinin elverişli bir konuma getirilip geri kalan eşyalarla uyum sağlıyor olmasıdır. Düz ekran televizyon, kabloları saklanmış bilgisayar, tercihen diz üstü bilgisayar temiz görüntüye yardımcı olacaktır. Özellikle bu eşyalar sıralandığı gibi olmazsa ortaya moderne uymayan bir görüntü çıkar.

modern ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Açık Alan

Eğer eviniz küçük ise veya odaların tasarlanış biçiminden dolayı genişliğe sahip olamıyorsanız bile bu görüntüye ulaşabilirsiniz. Duvarları doğru renge boyayarak, bol bol ışıklandırarak ve eşyaları belli boyutlarda seçerek çözmüş olursunuz.

Eğer eviniz zaten genişse, aldığınız her şeyin fazla büyük ve gereksiz gösterişli olmasından kaçının. Evde adeta yürüyüş yapmaya yeriniz olmalı gibi düşünün.

modern ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Karekter Sahibi

Yaratacağınız modern ortama karekterinizden eklenti yapmanız çok önemli bir adımdır. Tarafsız ve nötr duran bir odaya eklenilen karekteristik bir boya tonunun yaratacağı etkilere inanamazsınız. Renklerle keşifler yapmaktan çekinmeyin. Her gün içinde bulunmak isteyeceğiniz evinize  işlevsel ve basit hale getirdikten sonra sevdiğiniz renk tonunu ya da küçük bir bitkiyi eklemediğinizde kendinizi katmamış olursunuz. Bu da modernliği eksik bırakır.

Dağınıklıktan kurtulup sınırları çizdiğiniz sürece içine koyabileceğiniz her küçük çılgınlık tasarımı siz haline getirecektir.

modern ev dekorasyonu nasıl yapılır?


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.