Teninize Göre Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?


teninize göre doğru saç rengi nasıl seçilir?

Saç rengi değiştirmek önemli bir karardır. Elbette her zaman kalbinizi dinleyerek içinizden gelen rengi denemelisiniz. Ancak size en uygun olan rengi nasıl seçeceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Teninize uyan renkleri bilmeniz önemli. Bunu öğrendikten sonra asla diğerlerini deneyemezsiniz diye bir şey yok. Sadece diğer seçenek kadar mükemmel durmayacak demek oluyor. En güzel görüntüye ulaşmak için sıcaklık ve soğukluk çizelgesinin neresinde kaldığınızı bilmelisiniz. Sürekli değindiğimiz cilt tonunuzu öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Daha sonra da renge karar verebiliriz. Buradaki önemli nokta cilde ters bir rengi seçerek ikisini dengelemektir.

Cilt Tonunuzu Belirleyin

  1. En doğru sonuca ulaşmak için yüzünüzdeki makyajı tamamen çıkartın. Tamamen doğal tonu kalsın.
  2. Ev içerisindeki her ışık farklı sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden doğal ışıktan yararlanmalı ve camın önüne geçmelisiniz.
  3. Açık ve parlak bir tondaki yeşil veya mavi bir kumaşı yüzünüze tutun. Daha sonra kırmızı veya turuncu tonlarında olanını tutun. Eğer cildiniz mavide daha iyi duruyorsa soğuk tonlara sahipsinizdir. Eğer kırmızıda daha iyi duruyorsa sıcak tonlara sahipsiniz.

Hala emin değilseniz, bileğinizdeki damarlara bakın. Soğuk tonlara sahip insanlar mavi ya da mor renk damarlara sahip olurlar. Daha sıcak tonlara sahip olanların ise damarları yeşildir. Şimdi eğlenceli olan kısma, yani renk seçmeye geçebilirsiniz.

teninize göre doğru saç rengi nasıl seçilir?

Sıcak Tonlar

Açık cilde sahip olup sarı tonlarına yöneliyorsanız platinyum doğru bir karar olacaktır. Aynı zamanda metalik sarı da çok güzel olur.

Eğer daha koyu bir şeyler düşünüyorsanız soğutucu bir kahverengi veya kırmızı seçin. Koyu kırmızı, siyaha kaçan kaherengi, kehribar ve koyu kestane gibi…

Eğer röfle ya da ombre düşünüyorsanız cırtlak ve bakımsız gözükmemesi için soğuk tonlara başvurun. Son olarak eğer teniniz koyuysa ve sıcak tonlara sahipse cildiniz ya daha açık ya da daha koyu bir renk seçin. Cildiniz ve saçınız aşırı benzer tonlarda olmasın.

teninize göre doğru saç rengi nasıl seçilir?

Soğuk Tonlar

İçinde sıcak, bal veya çikolata olan boyalara yönelin.

Bitkin gözükmemek için sıcak tonlara yönelin. Eğer sarıya yönelmek istiyorsanız aşırı göze çarpan şampanya ve platinyum tonlarından kaçının. Onun yerine altın sarı renklerine yönelin. Cildiniz bu tonla birleşince daha güzel gözükür ve gözleriniz öne çıkar. Eğer koyuya yönelmek istiyorsanız siyahı hiç çekinmeden seçebilirsiniz.

Sıradışı renklere yönelmek istiyorsanız sadece bilin ki griler ve aşırı parlak tonlar sizi sadece daha da solgun gösterecektir. Bunun yerine koyu bir pembe ya da siyaha kaçan bir kahverengi seçebilirsiniz.

teninize göre doğru saç rengi nasıl seçilir?


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe