Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?


dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

Konu göz makyajı olunca bir çok seçenekle karşılaşırız. Kimi zaman basit ve sade renkler isteriz, kimi zaman daha ağır ve koyuyu seçeriz. Dumanlı göz de ağır ve koyu kategorisine giriyor. Davetlerde, önemli buluşmalarda hatta düğünlerde bile kullanılabilecek etkileyici bir makyajdır. Gözlerinize dramatik bir etki katar ve insanlar gözlerini alamaz. Peki bu dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

Ancak buna ulaşmak sanıldığından zor olabilir. Çünkü bilinmesi gereken yöntemleri ve özel olarak kullanılması gereken fırçaları var. Farların tonlarını uyumlu ayarlayıp, iyice göz kapağınıza dağıtabilmek bu işin temel noktası.

1.Göz Kapağını Hazırla

Farın hemen uçmaması için göz kapaklarına makyaj bazı kullanın. Bu ürüne sahip değilseniz de göz kapaklarındaki kızarıklığı engellemek ve yüzünüzle aynı ton yapmak için açık tonda bir farı tüm kapağa sürün.

dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

2. Göz Kalemi

Kirpik diplerinize göz kalemi veya eyeliner kullanarak siyah bir çizgi çizin. Bunu küçük uçlu bir fırça ya da kulak çubuğu yardımıyla dağıtın. Daha dramatik ve derinlik katacaktır.

dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

3.Far Renkleri ve Yerleri

Genelde toprak tonları bu görüntü için tercih edilir. Ancak siz gözünüze ne yakıştırıyorsanız onunla ilerleyebilirsiniz. Ancak tonlarının farklı olmasına dikkat etmelisiniz. Bu önemli bir detay çünkü açık tondaki farı göz kapağına sürüp katlanma bölgesine ve göz kapağının sonuna daha koyu tonlar uygulayın. O koyu tonları daha sonra alttaki kirpiklerinize de uygulayın.  Farı uyguladıktan sonra tekrar bir fırça yardımıyla karıştırın. Hafif ışıltılı, aydınlık bir farı kaş kemiğinize ve farın bitişine uygulayın. Bu adım farınızı yumuşatacak ve daha doğal bir görünüm verecektir.

dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

4.Rimel

Kirpiklerinizi yeteri kadar sık bulmuyorsanız bile mutlaka rimel uygulayın. Katacağı siyahlıkla gözün dumanlı görüntüsüne yardımcı olacaktır.

dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe