Dolap Üstlerini Temizlemek için Aklınıza Gelmeyecek Yöntem


dolap üstlerini temizlemek

Dolap üstlerini temizlemek için aklınıza gelmeyecek yöntem

Evlerimizde görülen kirlerden çok görülmeyen kirleri temizlemek zor. Dolap üstleri de bunlardan biri… Boyumuz yetişmez. Üzerine çıkmak için ya bir sandalye ya da bir merdiven kullanmak zorunda kalırız. Bu da her zaman tehlikeye davetiye çıkarmak anlamına gelir. Ancak şimdi size söyleyeceğimiz yöntemle artık dolabınızın üstü tozlardan kurtulacak.

Dolap Üstlerini Temizlemek için Robot Süpürge Kullanın

Peki bu nasıl olacak? Dolabınızın üstüne evinizdeki temizlik robotunu koyacak ve telefondaki kumandayla çalıştıracaksınız.

Büyük ihtimalle herkes robotun dolabın üzerinden düşeceği endişesi yaşayacaktır. Ancak temizlik robotları sensörleri sayesinde düşmeyecek şekilde yapılmışlardır. Bu nedenle dolapların üzerinden, merdivenlerden ya da masa üzerlerinden düşmezler. O yüzden gönül rahatlığıyla robotunuzla dolabınızın üzerini temizleyebilirsiniz.

Aklınız hala yatmadıysa www.instagram.com/pemmbecom sayfasındaki videoyu izleyip kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Dolab üstlerini temizlemek için temizlik robotu kullandık. Peki ya içini nasıl temizleyeceğiz. Onun için de size basit ipuçları vereceğiz.

İç Dolap Temizliği

  1. Gardırobunuzu Boşaltın

Dolap Üstlerini Temizlemek

Dolap üstlerinizi temizlemek kadar dolap içi temizliği de önemlidir. Dolabınızı temizlemenin ilk adımı onu boşaltmaktır. Geniş bir gardırobunuz olsa bile yine de kıyafet koymaya yer bulamıyorsunuz değil mi? Düzenli gardırop temizliği, gardırobun dağınık olmamasını sağlamak için edinmeniz gereken önemli bir alışkanlıktır. Dolap içlerini temizlemenin ilk adımı tüm rafları ve çekmeceleri boşaltıp dolabın hava almasına izin vermektir. Gardırobunuzu boşaltmak sadece onu temizlemenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda içinde unutulan kıyafetlerinizi de görmenizi sağlar.

2. Artık Kullanmadığınız veya İhtiyaç Duymadığınız Eşyaları Temizleyin

Eminiz, gardırobumuzda asla kullanmayacağınız bir sürü eşya var. Bunu kabul etmenin zor olduğunu biliyoruz, ancak kabul edelim – birçok eşyayı sadece duygusal değerleri nedeniyle ya da gelecekte sihirli bir şekilde işe yarayacaklarını umarak elimizde tutuyoruz! Oysa onlar durdukça büyük miktarda depolama alanı işgal etmekten başka bir işe yapamıyor. O zaman gardıroplarınızın içeriğini de kararlı bir şekilde temizlemenizi tavsiye ediyoruz (daha iyisi, yalnızca gerçekten ihtiyacınız olanı satın alarak sürdürülebilir olun!).

3. Eşyalarınızı Düzenleyin

Dolap Üstlerini Temizlemek

Depolamanızı verimli bir şekilde düzenlemenin birçok harika yolu var. Bazı harika aksesuarlar yardımıyla gardırobunuzu bir profesyonel gibi organize edebilirsiniz. Gardırop düzenlemenin ilk adımı, eşyalarınızı ayırmak ve bir sisteme göre sınıflandırmaktır. Size pratik ve işlevsel görünen aynı zamanda dolabın temiz ve güzel görünmesine yardımcı olan bir sistemi takip edebilirsiniz.

Giysileri genellikle hava durumuna, renge veya kategoriye göre kategorilere ayırabilirsiniz. Öte yandan, aksesuarları kullanışlılık ve kullanım düzenine göre kategorize edebilirsiniz. Kategorize etmenin birçok yolu var – beğendiğinizi seçin. Size en mantıklı görünen bir şekilde gitmenizi öneririz.

Sınıflandırmayı bitirdikten sonra, eşyalarınızı olabildiğince verimli bir şekilde düzenlemeye odaklanabilirsiniz. Gardırobunuzu düzenlemenin en kolay yolu, kıyafetleri kategorilere göre katlayıp düzgün bir şekilde dizmek veya daha fazla görünürlük için askı kullanmaktır. Daha da verimli ve kalıcı, takibi kolaylaştıran gardırop temizleme çözümleri arıyorsanız, düzenleyici ürünler tercih edebilirsiniz. Bunlar hayatınızı (ve dolabınızı) son derece düzenli hale getirecek basit aksesuarlardır.

3. Nemli Bezle Silip, Kurulayın!

Yüzeyin iç temizliği için gardırop temizliğinde nemli bir bez kullanmanızı ve ardından kuru silme ile takip etmenizi öneririz. Nemin sıkışmasını önlemek için eşyalarınızı dolaba koymadan önce temizlenen yüzeylerin tamamen kurumasını bekleyin.

Dış Dolap Temizliği

Dolap Yüzeylerinin Temizliği

Gardıropların yüzeylerinin en üst tabakasında genellikle laminat bir tabaka bulunur. Gardırop laminatını nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. Yumuşak kuru bir bezle yüzeyin tozunu alarak başlayın. Toz alma esnasında yüzeydeki büyük miktarda kir ve parmak izleri de ortadan kalkar.
  2. Yüzeyi nemli bir bezle silerek temizleyin. Aşırı su veya sert deterjanlar ve temizlik sıvıları kullanmaktan kaçının. Gerekirse lekelerden kurtulmak için hafif bir temizleme sıvısı kullanabilirsiniz.
  3. Yüzeydeki fazla nemi emmeye yardımcı olmak için kuru bir bezle tekrar silin.
Yüzeyi temizlemek için fazla su kullanmak yerine nemli bir bez parçası kullanmak daha akıllıca olacaktır.

Evde Gardırop Nasıl Temizlenir?: Kaçınılması Gerekenler

  1. Vernik, cila veya balmumu kullanmaktan kaçının
  2. Yüzeyi lekeleyebileceği veya zarar verebileceği için sert kimyasallar kullanmaktan kaçının.
  3. Yüzeyde çizik bırakabilecekleri için kaba bezlerden ve fırçalardan kaçının.
  4. Islak silmeden kaçının – suyla iyice temizlemek yerine yumuşak nemli bir bez kullanın

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.