Hangi Etek Hangi Ayakkabıyla Giyilir?


hangi etek hangi ayakkabıyla giyilir

Kadınların çok ihtiyacı olan bir bilgi: Hangi etek hangi ayakkabıyla giyilir? Çünkü yanlış ayakkabı çok güzel bir eteği berbat gösterebilir.

Etek kadınlar için en rahat kıyafetlerden biri ancak bazen bir eteği bir ayakkabıyla kombinlemek deveye hendek atlatmaktan bile zor olabilir. O yüzden bu yazı her an elinizin altında bulunsun ve etek seçerken ayakkabı modellerine de bakın.

1. Kalem etek

Kalem etek asla eskimeyen bir klasiktir. Üstelik sadece ofiste değil, ofis dışında da giyebilirsiniz. Tasarımcılar, kalem etekle düz ya da kısa topuklu ayakkabılar giymenizi öneriyor. Hatta  botları bile deneyebilirsiniz. Ayrıca, kısa topuklular özellikle diz boyu veya daha uzun olan etekler için tercih edilmeli…

hangi etek hangi ayakkabıyla giyilir

2. Asimetrik Kesim

Asimetrik kesim etekler hatlarınızı daha çok vurgular. Bunlarla giyilen ayakkabı kadının femme fatale görüntüsünü artırmalıdır. Bunun için en uygun ayakkabı bilekten bağlı açık ayakkabıdır. Eğer hava soğuksa bilekte biten bir bot giyebilirsiniz. Gladyatör sandalet, sivri uçlu ayakkabılar ve burnu uçuk ayakkabılar da bu tip etekle giyilebilir. Ancak bir asiyseniz asimetrik etekleri spor ayakkabısıyla kombinleyebilirsiniz.

Acun Ilıcalı'nın acı günü

3. Kısa Volanlı Etekler

Stilistler , kısa ve volanlı etekler için her zaman topuklu ayakkabı öneriyor. Duruma göre ayakkabının topuğunun yüksekliğini değiştirebilirsiniz. Çizme de olsa, bot da olsa hepsi topuklu olmalı…

Acun Ilıcalı'nın acı günü

4. Şal Etek

Şal etekler vücudunun şekline bakılmaksızın, her kadına uyan tip olarak kabul edilir . Bu etek size ayakkabı konusunda seçme ve deneme özgürlüğü veren eteklerden biridir. Hem topuklularla, hem düz ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz.

Acun Ilıcalı'nın acı günü

5. A Kesim Etek

A kesim etekler bacakların daha kısa ve kalçaların daha geniş görünmesini sağlar. Bu nedenle, ince bir siluet oluşturmak için yüksek veya orta yükseklikte topuklular iyi seçenektir. Günlük yürüyüş rutininize ve hava durumuna göre topuk tipini seçin. Ancak daha kısa bir A kesim etek giyecekseniz spor ayakkabıyla giyebilirsiniz. çekinmeyin.

Acun Ilıcalı'nın acı günü

6. Mini etek

Her tür mini etek için stilistlerin ortak önerisi bottur. Görüntünüzü daha sert hale getirmek için bir çift ağır görünümlü yüksek topuklu botla kombinleyebilirsiniz. Ya da daha rahat görünmek için bir çift düz bot giyebilirsiniz.

Acun Ilıcalı'nın acı günü

7. Midi etek

Bir midi etek, rahat yaz gardırobunuz için mükemmel bir seçimdir. Üstelik birçok ayakkabıyla eşleşir.  Örneğin, bir çift spor ayakkabı giyebilirsiniz . Ya da düz sandaletler giyebilirsiniz . Ayakkabı tercih edecekseniz, ucu açık ve orta yükseklikte bir şey seçin.

hangi etek hangi ayakkabıyla giyilir

8. Maksi etek

İnce beli vurgulamak için uzun ve dar etekler idealdır. Modacılar bu etekler için topuklu ve platformları öneriyorlar. Yaz aylarında maxi eteğinizi yüksek platformlu sandaletlerle birleştirebilirsiniz. Kışın ise bilekte biten bir bot iyi gider.

Acun Ilıcalı'nın acı günü

Kaynak


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.