Deri Kanepen, Ayakkabın, Ceketin mi Var? Haydi Onları Yepyeni Yapalım!


Deri kanepe, ayakkabı, çanta ya da ceket!… Hepsi çok güzel görünüyor ama zamanla yıpranıyor ve eski görünüyor. Onları yepyeni yapmak ise aslında hiç de zor değil. 

Deri ürünleri korumak için düzenli olarak temizlemelisiniz. Bunun için tonlarca para harcamak zorunda değilsiniz. Hemen süpermarketten alabileceğiniz ürünlerle deri ürünlerinize bakım yapabilirsiniz.

O ürünler hangisi mi? Zeytinyağı ya da bebe yağı 

O zaman hadi başlayalım:

DERİ CEKET NASIL TEMİZLENİR?

This image has an empty alt attribute; its file name is dericeket.jpeg

Deri ceketinizi güneşte bırakmayın. Bu hem derinin rengini değiştirir, hem de derinin çekmesine ve ceketin size dar gelmesine neden olur.

Deri ceketinizi iyice temizlemek ve parlatmak için bebek yağı ya da zeytinyağı kullanabilirsiniz. Ceketin üzerindeki yağ lekelerinden kurtulmak içinse talk pudrası idealdır.

DERİ KANEPE NASIL TEMİZLENİR?

This image has an empty alt attribute; its file name is deri-kanape.jpg

Deri kanepenizi temizlemek için yeşil sabun kullanın. Yeşil sabunu ılık su dolu kapta eritin ve bir temizlik bezini bu su ile yıkayarak kanepeyi temizleyin.  Kanepenizi temizlemeye başladığınızda bezin çok ıslak olmadığından emin olun.

Kanepeyi yeşil sabunlu bezle hafifçe sildikten sonra tekrar sirkeli temiz su ile silin. Bir yerde inatçı bir leke varsa, lekenin üzerine direk yeşil sabun sürün ve ovarak lekeyi çıkarın. Daha sonra, ıslak, ılık bir bezle tekrar o noktayı silin ve son olarak, kanepeyi eski bir havluyla kurulayın.

Ardından yine zeytinyağı ya da bebe yağı kullanarak silin.

DERİ AYAKKABI NASIL TEMİZLENİR

Deri ayakkabıları da yeşil sabunla kolayca temizleyebilirsiniz. Sabunu sünger yardımıyla ayakkabıya sürün ve iyice ovun.

Ve sonra zeytinyağı ya da bebe yağını ayakkabınıza uygulayın.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.