Çelik Mutfak Eşyaları Nasıl Temizlenir?


paslanmaz çelik mutfak eşyaları nasıl temizlenir

Paslanmaz çelikler iyi, hoş da hemen leke oluyor. Üzeri su izi, parmak izi lekesinden geçilmiyor. Peki ne yapalım? Çelik mutfak eşyaları nasıl temizlenir?

Paslanmaz çelik mutfak eşyaları mutfakları ayrı bir hava katıyor. Mutfaklar bir anda hoş görünüyor. Ancak bu eşyaların da bir sorunu var. Su lekeleri ve parmak izlerini hemen üzerinde gösteriyor. Durmadan silmek gerekiyor. Üstelik çoğu kez lekeleri çıkarmak zaman alıyor, nemli bezle silmek bir işe yaramıyor.

Paslanmaz Çelik Lavabo Nasıl Pırıl Pırıl Olur?

Peki ne yapılması gerekiyor?

Paslanmaz çelik mutfak eşyalarını temizlemek için size iki önerimiz var: Sirke ve yağ!… Korkmayın, yazıları karıştırmadık, salata sosu tarifi vermiyoruz. Gerçekten de sirke ve yağ paslanmaz çelikler üzerinde mucizevi bir etki yaratıyor.

Çelik tava nasıl yapışmaz tava haline gelir?

GEREKLİ MALZEME

Sirke

Zeytinyağı

Yumuşak bir bez

Mikrofiber bez

Kağıt havlu (gerekirse)

Paslanmaz çelikteki el izi nasıl engellenir?

NASIL YAPILIR?

Paslanmaz çelik eşyamızı öncelikle sirke ile temizliyoruz. Sirkeyi bir sprey şişesine koyup eşyanın üzerine sıkın ve ardından kağıt havlu ya da mikrofiber bez ile tüm lekeli alanları ovun.

İkinci olarak sıra çelik eşyanın parlatılmasına geliyor. Yumuşak bir bezi yağa batırın ve eşyayı silin. Yağ fazla geldiyse kağıt havlu ile fazlalığı alın. Temiz bir mikrofiber bez ile tüm izler kaybolana kadar silmeye devam edin.

Paslanmaz çelik eşyanız ilk günkü parlaklığına kavuşacak.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe