Paslanmaz Çelik Lavabo Nasıl Pırıl Pırıl Olur?


paslanmaz çelik lavabo

Bu püf noktası ile hayatınız kolaylaşacak. Yıllar içinde kullanmaktan matlaşan çelik lavabonuzu pırıl pırıl, yeni alınmış gibi göreceksiniz. 

Mutfak lavabosu evin en önemli alanı… Ve çoğu evde de paslanmaz çelik eviye var. Bu evyelerin ilk alındıkları gibi kalmadıkları da malum… Yıllar içinde matlaşıyorlar. Temiz olsalar bile kirliymiş gibi görünüyorlar. Marketlerde çelik parlatıcılar satılıyor ancak hem çok pahalı, hem de kimyasal olmaları nedeniyle sağlığa ve doğaya zararlı…

Oysa şimdi size vereceğimiz tüyo ile eviyeniz ilk aldığınız günkü gibi olacak. Hem de her an evinizde bulunan bir malzemeyle, unla…

MUTFAK EVYESİ NASIL TEMİZLENİR?

Lavaboyu iyice yıkayın

Lavabonu bir sprey mutfak temizleyicisi veya sıcak sabunlu suyla temizleyin.
paslanmaz çelik lavabo

Lavaboyu kurutun

Lavaboyu temiz bir havluyla kurulayın. Bu adımı atlamayın! Çünkü lavaboda su kalırsa unla birleştiğinde hamur haline gelir ki bunu istemiyoruz.
paslanmaz çelik lavabonuzu

Lavaboya unu serpin

Lavabonuzu kalın bir şekilde un ile kaplayın
paslanmaz çelik lavabo

Ovalayın

Bir kağıt havlu ya da yumuşak bir bez kullanarak, unu ovalayarak, eviyenizi temizlemeye başlayın. Un gözle görülemeyecek küçük parçaları bile lavabonun üzerinden temizleyecektir.
paslanmaz çelik lavabonuzu

İşte parlıyor!

Unun kalanını kağıt havlu ile alıp atın, lavaboyu su ile akıtın. İşte lavabonuz ilk günkü gibi oldu. Bu uygulamayı haftada bir yaparsanız, eviyeniz giderek parlayacak ve parlaklığını hiç kaybetmeyecek.
paslanmaz çelik lavabonuzu

Kaynak


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe