Çiçek Seçerken Taşıdıkları Anlamları Biliyor Musunuz?


çiçek

Güzellikleri ve kokularıyla hayran olduğunuz çiçeklerin anlamları olduğunu biliyor muydunuz? Bir dahaki sefere, hediye olarak alırken bu anlamları göz önünde bulundurun!

Bir çiçek ismi çok ağırlık taşımayabilir, ancak en sevdiğiniz çiçeklerin taşıdığı anlam hediyenizin etkisini de değiştirebilir. Güzel kokusu bir yana, çiçekler sembolizmle dolu olan armağanlardır. Görünen o ki, bir gül sadece bir gül değildir. Alıcısına aşkı hatırlatabilir. Pek çok çiçek sevgi ve tutku ile bağlantılı olsa da, en popüler olanların bazıları aslında olumsuzluk, öfke veya kaybı sembolize eder. 

LAVANTA

Harika kokusu ve dikkat çekici mor tonları olan lavantayı sevmeyen yoktur. Bir buket lavanta ise sadakatı temsil eder. Aynı zamanda sakinleştirici aromaterapi özelliklerine sahiptir, bu yüzden bir lavanta demeti bir öğrenciye ya da hayatınızda biraz dinlenmeye ihtiyacı olan herkes için mükemmel bir hediye olabilir.

çiçek

MANOLYA

Bu çarpıcı çiçekler, bahar geldiğinde ağaçları süslemeye başlarlar. Bu nedenle onları gören herkes ilkbaharın ilk günlerinin heyecanını yaşamaya başlar. Doğa sevgisi ve doğanın heyecanını taşır. 

Manolya, narin çiçeklerin aksine dayanıklı bir çiçektir. Hayatta kalabilmek için, değişen iklimsel ve jeolojik koşullara uyum sağlayabilir. Uzun yaşamı ve direnci temsil eder. 

çiçekAYÇİÇEĞİ

Efsaneye göre İspanyol kaşifler Amerikaya gelip ayçiçeğini gördüklerinde gerçek altından yapılma sanmışlar. Bu tarihinden dolayı ayçiçeği ”sahte zenginlik” olarak klişe hale gelmiştir. Ayçiçekleri, “mutlu” çiçekler olarak bilinir ve  sevdiğinizin (veya kendi) gününüze neşe getirmek için mükemmel bir hediye olur.

çiçek

LEYLAK

Leylakların anlamları sahip oldukları renge göre değişir. Mor leylak çiçeği hoşlantının ve aşkın başladığı ilk zamanları temsil ederken pembe leylak daha ciddi ilişkileri sembolize eder ve olgunlaşmış aşktır.

çiçek

PAPATYA

Günümüzde sakinlik ve dinlenmeyi temsil eden papatya (papatya çayını düşünün). İyileştirme gücüne sahiptir. Hem insanlar için hem de kendi etrafında açmış çiçekler için. Bu yüzden hem sabrı hem de iyileşmeyi temsi eder.

çiçek


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.