3 Malzeme İle Evde Akne Jeli Yapın!


Hepiniz kusursuz bir cilde sahip olmak istiyoruz ama akne en sık görülen cilt problemlerinden biri. O zaman evde 3 malzeme ile akne jeli yapın.

Güzel ve kusursuz bir cilde sahip olma fikri umutsuz bir çabaya benzetebilir. Ama henüz pes etmeyin! Akneyi ve izlerini önlemek ve tedavi etmek için yüzlerce losyon, jel, krem ​​ve merhem var. Ama bu kimyasal yüklü ticari ürünler ne kadar güvenli? Aslında bu tür ürünlerdeki sert bileşenlerin çoğu cildinize zarar verebilir.

İhtiyacınız olan şey, aknenin önlenmesini ve tedavi edilmesini, yara izlerinin azaltılmasını ve cildinizin daha sağlıklı ve parlak olmasını sağlayan bir çözümdür. Bu yüzden son derece etkili ve kesinlikle güvenli olan doğal ilaçlara geçmek en iyisi…

O zaman gelin sadece 3 malzeme ile evde kendi akne jelimizi yapalım.

GEREKLİ MALZEME

Aloe vera,
Limon
Bal

Bu üçü cilt bakımında en sık kullanılan doğal ürünlerdendir. Üçü bir araya gelince daha da güçlü bir savaşçı haline gelirler. Evde yapacağımız bu jel cildi temizler ve akneden arıtır. Sivilcelerin kurumasına ve gözeneklerin boyutunun azaltılmasına yardımcı olur. Jel aynı zamanda kuruluğun neden olduğu tahriş ve kaşıntı için de anında rahatlama sağlar.

Bu 3’lü karışım neredeyse her cilt tipi için uygundur ve kuru cildi yeniden canlandırmak için de kullanılabilir. Jel, sadece aknenin yok olmasına yardımcı olmayacak, aynı zamanda size daha parlak ve daha sağlıklı bir cilt sağlayacaktır!

Ancak önemli bir bilgiyi hatırlatalım: Cildinizin limona nasıl tepki vereceğini öğrenmek için, limon kullanmadan önce daima bir test yapın. Limon cildinizin ışığa duyarlı olmasını sağlar. Bu jeli kullandıktan sonra birkaç saat güneşten kaçınmak en iyisidir.

NASIL YAPILIR?

akne jeli

Bir kaseye 1 çorba kaşığı taze aloe vera jeli koyun.
1 tatlı kaşığı bal ekleyin.
Yarım çay kaşığı limon suyu ekleyin.
Malzemeyi blendırla iyice karıştırın.
Karışımı kullanacağınız kaba aktarın.

Taze aloe vera jeli ve limon suyu kullanıyorsanız, bu anti-akne jelini 2-3 gün serin ve karanlık bir yerde saklayabilirsiniz. Eğer satın alınmış, şişelenmiş aloe vera jeli ve limon suyu kullanıyorsanız, bu anti-akne jeli buzdolabında bir ay boyunca bozulmadan kalmaya devam edecektir.

NASIL KULLANILIR?

akne jeliCildinizi iyice temizleyin.
Akneli bölgeye jel uygulamak için parmağınızı (veya bir pamuk çubuğunu) kullanın.
10 ila 15 dakika bekletin.
Temiz su ile yıkayınız.
Nemlendirici sürün
En iyi sonuç için haftada 3 kez yatmadan önce bu jeli kullanın.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.