Yazın Ter Kokusunu Nasıl Önleyebilirsiniz?


Ter Kokusunu Nasıl

Yaz zamanı geldi çattı ve şimdiden kendimizi sokaklara atmaya başladık. Güneş tepede bizi kavuruyor olacak ve terlemek kaçınılamaz bir gerçek. Ancak kötü kokuyla sonuçlanmasını elimizden geldiğince önleyebiliriz. Hem kıyafetlerde lekeler olması hem de çevreye yaydığı koku tüm günün keyfini kaçırabilir. Bu yüzden sayacağımız kişisel bakım noktalarını ne kadar dikkate alırsanız o kadar iyi.

Ayrıca terleme yoluyla vücuttan toksinleri atar ve vücuda rahat bir nefes aldırırsınız. Yani sağlıklı ve normal olduğuna emin olabilirsiniz.

Çantanızda Deodorantları Ayırmayın

Akşam saatinde çıksanız da, hava durumu bulutlu gösterse de çantanızda her acil durum için deodorant olmalı. Hele de yaz tatilinde bu bir ihtiyaçtır. En zor durumlarda lavaboya kalkarak kurtulabilirsiniz. Sizi bir çok kötü kokulu durumdan kurtaracaktır.

Gündelik Duşlarını Arttırın

Sıcak havada alacağınız soğuk bir duşun faydası hem sizi serinletir hem de ter kokusunda yardımcı olur. Nemden dolayı vücudunuz gün içerisinde sıklıkla yapış yapış hale gelip kötü kokular yayabilir. Deodorant acil ve zor durumlarda, özellikle sokakta, bir kurtuluş yolu olsa da eğer imkanınız varsa terinizi atmak için direkt soğuk suya başvurmalısınız.

Bu hem cildiniz için sağlıklı olandır hem de sizi en azından bir kaç saat boyunca rahatlatacaktır.

Nefes Alabilen Kıyafet ve Ayakkabı Giyin

Seçtiğin kıyafetlerin kumaşı ter kokusu üzerinde çok büyük etkilere sahiptir. Renklerin de güneş ışınları çekip çekmeme konusunda etkileri vardır. İçeriğinde naylon olanlar hava alamaz ve daha fazla terlemenize neden olur. Terlemeyle birlikte bakteri üremesi de artar. Siyah olması da tüm ışığı çekerek vücudunuzdaki ısıyı arttırır. Bu nedenle, özellikle sıcak yaz günlerinde pamuklu kıyafetler tercih edip açık tonlara yönelmelisiniz. 

Ter Kokusunu Nasıl

İçtiğiniz Su Miktarını Arttırın

Vücudunuzun ısısını normal ve serin tutabilmek için bol bol su içmelisiniz. Susamak ve terlemek vücudun suya ihtiyaç duyduğunun iki temel belirtisidir. Sıcak havalarda terleyen vücut çevresine uyum sağlamaya çalışıyor demektir. Bu hava alış verişi sisteminin doğru çalışması için kaybettiğiniz sıvıyı geri almanız gerekmektedir.

Doğru Yemek ve İçecek Seçimi

Çok sıcak ve çok baharatlı yemekler sıcak havalarda her şeyi daha da zorlaştırılar. Hele ağır alkol tüm düzeninizi alt üst eder. Alkol terlemesi de baharatlı yemek terlemesi de çok başa gelen bir şeydir ve elinizden geldiğinde kontrollü olduğunuzda bunu minimuma indirebilirsiniz.

Kullanabileceğiniz Doğal Yöntemler

1 : Bir bardak suya bir limon sıkın. İçerisinde bir bez bekletin ve  koltuk altınıza sürün. Yarım saat bekledikten sonra da soğuk su ile duş alın. Her gün bir defa bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.
2 : Bir miktar elma sirkesini bir bardak su ile karıştırarak akşam boyu koltuk altınızda tutun. Ertesi gün oluşabilecek ter miktarını elinden geldiğince engelleyecektir.
3 :  İçtiğiniz poşet çayın soğumasını bekleyin ve koltuk altınıza koyun. Bir saat sonra durulayın.

 

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.