Kıyafetteki Ter Kokusu Nasıl Giderilir?


kıyafetteki ter kokusu

Cinsiyet veya yaşın herhangi bir öneme sahip olmadığı bir sorun ile karşı karşıya gelmek haklı bir endişeye sebep olacaktır. Vücuttaki ter kokusu duş alınarak çözülebilecek bir sorun olsa da kıyafetlerin üzerine sinmiş ter kokularından kurtulmak basit bir yıkama işlemi ile sonlandırılamayabilir. Her ne kadar zor gibi dursa da aslında kıyafetteki ter kokusunu gidermek sanıldığının aksine basit bir işlem gerektirir. Sadece doğru yöntemler doğru şekilde uygulandığı zaman sonuca ulaşabilirsiniz. Kıyafete sinen terin atılması için birkaç yöntem paylaşacağız ve bu yöntemler için kullanılacak malzemeler hemen hemen hepimizin evinde bulunabilecek kolay malzemelerdir. Temizliğin vazgeçilmez iki ismi ile işleme başlamak çoğu zaman doğru sonuçlara ulaşmamızı sağlar.

Ter Kokusu

Ter Kokusunun Çözümü

•Temizlik denince akla ilk gelen malzemelerden biri karbonattır. Emici bir özelliğe sahip olması nedeni ile sadece kıyafetlerinizde değil birçok alanda kullanımı mevcuttur. Gerek ocak, dolap, gerekse lavabo dahi temizlerken karbonattan faydalanabilirsiniz.

Kıyafetteki ter kokusu için de ilk başvurulması gereken yer ise elbette karbonattır. Ter kokan kıyafetlerinizi geniş bir kap ya da leğenin içine koymalısınız. Üzerine yeteri kadar su ekledikten sonra üzerine karbonat serpip yaklaşık yarım saat kadar kıyafetlerinizi karbonatlı suda bekletmeniz gerekmektedir.

•Karbonatlı suda beklettiğiniz kıyafetlerinizi normal olarak makinede yıkayabilirsiniz.

•Önerilecek bir diğer yöntem ise doğal limon suyu le su karışımı elde ederek aynı şekilde kıyafetteki ter kokusundan kurtulmanız mümkün olacaktır. Limon suyunun yoğunluğu ter kokusunu bastıracak ve kıyafete sinmiş olan kokunun kıyafeti terk etmesini sağlayacaktır.

•Kullanılması gereken bir diğer yöntem ise hiç şüphesiz temizliğin kraliçesi sirke olmalıdır. Her türlü temizlikte kullanabileceğiniz sirkeyi kıyafetinizin arıtmak için de kullanabilirsiniz. Herhangi bir sirke kullanmanız işe yarayacaktır fakat beyaz sirke kullanımı diğerlerinden bir adım öne çıkmaktadır. Kıyafetlerinizi bir süre sirkeli suda beklettikten sonra normal bir yıkama işlemi gerçekleştirerek kıyafetteki ter kokusundan kurtulabilirsiniz.

Ter Kokusu

Ter Kıyafete Nasıl Siner?

Ter kokusunun kıyafete yerleşmesinin ana sebebi elbette kıyafetin uzun süre yıkanmaması ve kullanıcının da duş alma aralığının uzun olmasıdır. Bir kıyafet renk kaybına ya da kumaşının bozulmamasına dikkat edilmek istendiği için yıkanma süresi uzatılabilir fakat bu durum ter kokusunun kıyafete yerleşmesine sebep olur. Hiç istenmeyen bir durum olmasından dolayı kıyafetlerin belli kullanım sonrası yıkanması önerilmektedir.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.