Yazın Makyajınızı Doğru Yapıyor Musunuz?


yazın makyajınızı doğru yapıyor musunuz?

Zamanınızı ayırıp emek verdiğiniz makyaj sokağa adım atar atmaz sıcaktan berbat hale gelirse büyük hayal kırıklığı yaratır. Tüm yaz bu zaman kaybıyla uğraşmamak ve olabildiğince güzel gözükmek adına size makyaj tavsiyelerini derledik.

Nemli havada kat kat makyaj yapmanın yarardan çok zararı olacaktır. Gözenekleriniz kapanacak ve cildinize saatlerce hava girmeyecektir. Bunun yerine belli noktaları takip ederek bronzlaşmış ve tatilden yeni gelmiş doğal bir yüze ulaşabilirsiniz.

Yağsız Nemlendirici Kullan

Makyajdan önce kullanacağınız bir nemlendirici zaten mutlaka olmalıdır. Rutindeki bu adımı yazın da atlamamalısınız. Ancak yağsız ürünlere yönelmelisiniz. Bu bir gerekliliktir, suratınız yağlı değilse bile yağlı nemlendiriciden uzak durun. Böylece cildiniz gün boyu ihtiyacı olan nemi kazanmış olacak.

Seçeceğiniz nemlendiricinin cilt tipinize uygun olduğuna emin olun. Kuru mu, normal mi, yağlı mı vesaire. Yoksa aknelere sebebiyet verebilirsiniz.

Pudra Fondötene Yönelin

Yaz aylarında uygulayacağınız makyaj sıvı ve krem fondötenleri içermemeli. Her ne kadar o fondötenler daha ağır formüller içerdiklerinden dolayı gün boyu kalıcılığa daha kolay erişse de, gün ortasında akmaya başlayacak ve gözeneklerinize uzun vadede büyük zarar verecektir.

Pudra fondöten rüzgara maruz kalmayacağı için yerinde duracaktır. Üstelik daha doğal bir makyaj tarzına yönelmenizi sağlayacaktır.

yazın makyajınızı doğru yapıyor musunuz?

Sadece Suya Dayanıklı Göz Makyajı Kullanın

Rimel, eyeliner hatta göz farında bile suya dayanıklılık seçeneği mümkündür. Alnınızdan dökülen terlerin kirpiklerinizi ve sürdüğünüz farı mahvetmesini istemeyiz. Serinlemek için bir denize girip çıktığınızda bile hala etkileyici kirpiklere ve farlara sahip olabilirsiniz.

Krem Göz Farı Tercih Edin

Genel olarak yazın ne kadar az göz farı o kadar iyi demektir. Ancak gözleri ortaya çıkaracak bir yaz ışıltısı hepimiz isteriz. Açık tonların krem versiyonlarıyla gözlerinizin üzerinden geçin. Kremlerin çıkması daha zordur. Bu yüzden yerlerinden ayrılmadan günü bitireceklerdir. Fondötenin aksine kapattığı hiçbir gözenek yoktur. Bu yüzden istediği kadar göz kapağına tutunabilirler.

yazın makyajınızı doğru yapıyor musunuz?

Bronzlaştırıcı Pudrayla Yanmış İzlenimi Verin

Bronzlaştırıcı pudra günümüzde aydınlatıcıdan sonra en çok kullanılan makyaj ürünlerinden biri. Üstelik yaz ayları için ideal!

Güneşin doğal olarak gün içinde dokunduğu yerlere hafif dokunuşlar yapın. Alın, elmacık kemikleri, burnun kenarları ve çene. Zaten pudra olduğu için kolayca surata uygulanacaktır. Hele de yazı çoğunlukla evde geçirip bembeyaz kaldıysanız bu ürünü mutlaka alın.

yazın makyajınızı doğru yapıyor musunuz?


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.