Uzun, Güçlü ve Pürüzsüz Tırnakların Sırrı Nedir?


Pürüzsüz tırnakların sırrı

Biz kadınların günlük hayatta uyguladığı bakımların başında tırnak bakımı geliyor. Peki, pürüzsüz tırnakların sırrı ne? Uzun ve bakımlı tırnaklar, ellerimizin daha sağlıklı görünmesini sağladığı gibi aynı zamanda kendimize olan güvenimizi de artırıyor. Fakat tırnakların bakımlı ve daima güçlü kalması için yalnızca kesmek, törpülemek ya da temizlemek yeterli olmayabilir. Böyle durumlarda ise daha özel kürlerin uygulanması gerekir.

Günlük hayatınızda uygulayabileceğiniz pek çok tırnak bakım önerisi bulunuyor. Fakat doğru şekilde uygulanmayan bakımların tırnaklarınız üzerinde beklediğiniz etkiyi oluşturması mümkün değildir. Özellikle güçlü tırnaklar ve pürüzsüz bir görünüm için bu bakımları yaparken dikkat etmeniz gereken detaylar mevcuttur.

pürüzsüz tırnakların sırrı

Sağlıklı Uzayan Tırnaklar İçin Bunları İhmal Etmeyin!

El ve tırnak bakımına özen gösteren kadınların pek çoğunun uzun tırnaklara sahip olduğunu fark etmişsinizdir. Bunlar genellikle protez ya da takma tırnak olsa da kişiler doğru bakımlar sayesinde uzun ve bakımlı tırnaklar kazanabilirler. Bu durum zannedildiği kadar zor ve uzun zaman almaz.

İlk olarak tırnaklarınızın uzamıyor olmasının nedeni vitamin eksikliği olabilir. Özellikle E vitamini tırnakların çok daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Eczanelerde bulabileceğiniz E vitamini kapsülleri sayesinde tırnaklarınızı kısa zamanda uzatabilirsiniz.

pürüzsüz tırnakların sırrı

Tırnaklarınızın hızlı ve sağlıklı uzamasını istiyorsanız tırnak etlerinizi düzenli olarak kesmeniz gerekir. Tırnak etlerinin kesilmesi tırnakların hem kısa zamanda uzamasına hem de güçlenmesine neden olan önemli bir detaydır.

Tırnakların sağlıklı bir şekilde uzamasının yanı sıra pürüzsüz olması da oldukça önemlidir. Pürüzsüz tırnakların sırrı ise düzenli manikürden çok daha fazlasında saklıdır. Çeşitli tırnak yağları, vitaminler ve özellikle sararmalara karşı geliştirilmiş olan özel ürünleri kullanarak bu pürüzsüz ve harika görünümü yakalayabilirsiniz.

pürüzsüz tırnakların sırrı

Limon ve Zeytinyağı Mucizesi İle Tırnaklarınızı Güçlendirin

Kadınlar eski çağlardan bu yana güzellikleri için doğanın onlara sunduğu mucizeleri kullanmayı ihmal etmemiştir. Özellikle zeytinyağının kadınların hem vücut bakımlarında hem de cilt bakımlarında oldukça önemli bir yeri vardır. Zeytinyağı güçlü tırnaklar için de vazgeçilmez bir bakım rutini sağlar.

Zeytinyağı ve limon suyunu kullanarak hazırlayacağınız bir kür ile tırnaklarınızın hem beslenmesini hem de zamanla güçlenerek daha zor kırılmasını sağlayabilirsiniz. Eğer çok çabuk kırılan bir tırnak yapınız var ise bu kürü düzenli aralıklar ile uygulayarak kırılma problemlerinin önüne geçebilirsiniz.

pürüzsüz tırnakların sırrı

Ilık su dolu bir kâsenin içerisine yarım limonu sıkın ve ardından 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin. Tırnaklarınızı yaklaşık 10 dakika kadar bu karışımın içerisinde bekletin. Ardından ise isteğe bağlı olarak tırnaklarınızı birkaç dakika limon posası ile ovalayarak bakım yapabilirsiniz. Düzenli olarak uygulayacağınız bu bakım hem tırnaklarınızı güçlendirecek hem de varsa tırnaklarınızda bulunan sararmaların geçmesini sağlayacaktır.

Bakımlı tırnaklara sahip olan kadınların en önemli silahlarından bir tanesi de badem yağıdır. Badem yağı A, E ve B vitaminleri açısından çok zengindir. Özellikle içerisinde bulunan E vitamini tırnakların beslenmesinde önemli bir rol oynar. Yalnızca beslemekle kalmaz aynı zamanda tırnaklarınızın onarılmasında ve nemlendirilmesinde de etkili olur. Badem yağı ile tırnaklarınıza ve tırnaklarınızın kenarlarına birkaç dakikalık masajlar yaparak bu bakımı da gerçekleştirebilirsiniz.

Kusursuz Tırnak Görünümü İçin Yapabileceğiniz Bakımlar

Kadınlar için tırnaklarının uzun olması kadar kusursuz bir görünüme sahip olması da bir hayli önemlidir. Güçlü tırnaklar kadar sağlıklı görünen tırnaklar da bakımlı olduklarının en önemli göstergelerinin başında gelir.

Tırnaklar farklı nedenlere bağlı olarak sararabilir, üzerlerinde beyazlaşmalar görülebilir. Bunların yanı sıra bazı durumlarda tırnaklarınızın üzerinde çukurluklar meydana geldiğini görebilirsiniz. Bütün bunlar hem tırnaklarınızın yeteri kadar bakım görmediğine ve vitaminsiz kalmış olabileceğine işarettir.

pürüzsüz tırnakların sırrı

Tırnaklarınızın kusursuz görünmesi için renginin normal olması en önemli faktörlerin başında gelir. Eğer tırnaklarınızda sararma söz konusu ise limon ve ılık su karışımı yaparak tırnaklarınızı bir müddet bu karışım içerisinde bekletmelisiniz. Tırnaklarınıza limon posası ile masaj yapmak da düzenli uygulama halinde sararmaları önleyecektir.

Tırnakların üzerinde zaman zaman beyaz lekeler meydana gelebilir. Bunun nedeni doğrudan tırnak bakımı değil beslenme düzeniniz ile alakalı olabilir. Tırnaklarda görülen beyaz lekeler genellikle protein eksikliğinin habercisidir.

Beslenme programınızda protein ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak düzenlemeler yapmanız halinde düzelmeler meydana gelebilir. Pürüzsüz tırnakların sırrı her zaman yapılan bakımlar değil bazı durumlarda da beslenme düzeninizden geçmektedir.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.