Kadınları Mutlu Etmenin İpuçları Nelerdir?


İnternetten güvenli alışveriş

Kadınlar dünyadaki en yapıcı varlıklar olarak hepimizin etrafındalar. Bizleri dünyaya getiren oluşumumuza vesile olan bu en büyük ve merhamete sahip varlıklar olarak onlara ne kadar minnettar olsak azdır. Neşet Ertaş’ında dediği gibi kadınlar insandır, erkekler insanoğlu. Peki bu kadar müthiş bir yaratılışa sahip olan kadınları mutlu etmenin ipuçları nedir? şimdiki yazımızda bu konuda bilgilendirme yapalım.

İnternetten güvenli alışveriş

1)Kadınlara İlgi Gösterin

Birçok kadın merak edilmeyi, özlenmeyi kendi ile ilgili olan küçük ayrıntıların hesaplanmasına bayılır. İlgi bir nevi kadının çalışma ve hayata olan bakış açısını değiştiren bir mekanizmadır. Bir erkek tarafından ilgi görmesi kadının kendi benliğini geliştirmesine ve mutlu olmasına işarettir. Erkekler bu konuda kadınlarınızı, annelerinizi önemsiyor iseniz ilk yapmanız gereken şey onlara ilgi göstermek olmalıdır. Onların üzerine titreyin adeta bir gül gibi açtıklarını göreceksiniz. Kadınları mutlu etmenin ipuçları aslında oldukça kolaydır.

2)Güven Verin ve Onlara Güvenin

Kadınları mutlu etmenin ipuçları nelerdir diyen erkeklere bir diğer ve en önemli tavsiye; onlara güven verin ve güven duyun. Çağımız bu anlamda oldukça zor durumlar barındırsa da bir kadının mutlu olması ve ilişkilerinde mutlu devam edebilmesi için sonsuz güven duyması gerekir. Elbette bu durum erkek için de geçerlidir.

Bir erkek bir kadına güven duygusunu verebilmesi için ona koşulsuz bağlandığını hissettirmesi gerekir. Diğer tüm kadılara rağmen o kişinin siz olduğunuza inandırması gerekir. Ve bu aşamadan sonra diğer kadınları gözünüzün görmediğini onlarla ömrünün kalanında ilgilenmediğini ve hayat boyunca size ait olduğunu hissettirmelidir. Erkekler bir kadına bu duyguyu verebiliyor ve devam ettirebiliyor iseniz hayatınızın aşkını buldunuz demektir.

İnternetten güvenli alışveriş

3)Özgür Davranın ve Özgür Bırakın

Kimse kendini boğazında bir iple bağlı gibi yaşamak istemez. Partnerlerinizi arayın, sorun, ilgi gösterin ama hesap sormayın. Neredeydin, kiminleydin, bunu yeme bunu giyme, şunu içme gibi ifadelerde bulunmayın. Kadınları mutlu etmenin ipuçları aslında onlara güvenmek ve onları dinlemekten geçiyor.

Kendiniz içinde aynı koşullar önemli; gittiğiniz yeri bildirin, haberdar edin ama hesap sormayın hesap vermeyin. Kadınlar daha çok kendilerini sahiplenen erkeklere ilgi gösterir. Sahiplenici tutumunuzu hissettirin ama özgürlük alanı tanıyın yoksa bu tarz ilişkiler yok olurlar ve aradaki o bağ yani o ip kopuverir.

Kadınları Mutlu Etmenin İpuçları

4)Romantik Olun

Ne yazık ki Türk aile yapısı bu duruma biraz elverişsiz. Eski dönemlerde erkekleler eşlerine iltifat etmekten ve onlara romantik jestler yapmaktan hayli kaçınırlarmış. Ama günümüzde bu durumu aştığımızı söylememiz mümkün. Oysa ne kadar yanlış bir tutum bir kadının öncelikle ruhu okşanmalı, değerli ve özel olduğu hissettirilmeli, ona ince nüanslar yapın ki size olan bağlılığı arttın ve mutluluktan ayakları havalansın. Kadınları mutlu etmenin ipuçları işte bu kadar basit.

Kadınları Mutlu Etmenin İpuçları

5) İltifat Edin

Kadınları mutlu etmenin ipuçları nedir diyen erkeklerin başlıca yapmaları gerekenler çok net. Güzel sözden herkes hoşlanır hele ki kadınlar güzel söz duydukça bir çiçek gibi açacaklardır. Etraflarına kokular saçmaya başlayacaklardır. Kelimelerinizi özenle seçmek bir kadın için oldukça değerlidir. Kendine olan saygısı tazelenir ve sizi ileriye taşımak isteyecektir. Türk erkeklerinin bu konuda da oldukça kelimeleri kıt kullandığı ortada.

Kadınları mutlu etmenin ipuçları temelinde karşınızdaki kişiyi tanımanız ve ona önem vermenizle alakalıdır. Tüm kadınları aynı görmek ve aynı davranmak da bir hatadır aslında. Her kadın kendine has ve özeldir. Bu noktada önyargılardan uzak durarak karşınızdaki kadına karşı ilgilinizi belli eder ve onu tanımaya çalışırsanız zaten onu en baştan kazanırsınız.

Kadınları Mutlu Etmenin İpuçları

6) Kadınları Dinleyin

Kadınlar erkeklere oranla daha fazla konuşurlar. Kadın beyni ile erkek beyni farklı çalışır. Bu bilimsel olarak da ispatlanmış bir gerçektir. Bir kadın günlük rutinin anlatmalı ve anlaşıldığını duymak istemektedir. Bundan dolayı kadınları dinleyin ve onlara kendinizi, işinizi, ailenizi anlatın. Bu durum hem sizin hem de karşınızdaki kadının daha iyi hissetmesine yardımcı olacaktır.

Kadınlar gün içerisinde beyinleri sürekli ayrıntılara takıldığı için sürekli düşünce içindedir. Düşündüklerini uygulama alanına geçmeden birsi ile paylaşma ihtiyacı duyarlar o kişi siz olun ve o kadının sığındığı liman haline gelin. Böyle bir durumda sizden vazgeçemeyecek ve size bağlanmaya başlayacaktır.

Kadınları mutlu etmenin ipuçları aslında oldukça minik detaylarda yatıyor. Kadınları önemseyin. Onları dinleyin ve onlara değer verin.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.