Travazol Krem Nedir? Ne İşe Yarar?


Travazol krem

Travazol krem, cildinizde oluşmuş iltihap ya da enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca bu krem pek çok alerjik rahatsızlığa da iyi gelmektedir. Size travazol krem hakkında bilmeniz gereken her şeyden bahsedeceğiz. Yine de bu kremi kullanmayı düşünüyorsanız aile hekiminizle görüşerek kullanıp kullanamayacağınızı sormalısınız.

ütülemeden ütülü gibi

Travazol Krem Hangi Durumlarda Kullanılır?

Travazol kremi eczanelerden reçetesiz temin edebileceğiniz gibi doktorunuza yazdırarak da satın alabilirsiniz. Krem, cildinizdeki sağlık sorunlarını çözmekte büyük rol oynar. Daha önce kullandıysanız bir sorun oluşturmayacak olan krem, ilk kez kullanacak olan kişiler için mutlaka bir uzmana danışılarak kullanılmalıdır. Travazol krem, cildinizde olmuş olan mantar ya da enfeksiyonları tedavi etmek amacıyla kullanılır. Kremin bileşenlerinde bulunan maddeler alerjik sorunları da gidermede aktif rol oynar. Derinizde oluşmuş egzamalar için bu kremi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Travazol Kremin Faydaları

 • Cildinizde sürekli olarak yanma, kaşıntı, ağrı ya da dokununca oluşan bir hassasiyet varsa travazol krem bu şikayetlerinizin hepsini ortadan kaldırmaktadır. Özellikle kadınların genital bölgelerinde görülen mantar hastalığının tedavi sürecinde bu kremin kullanımı önerilmektedir. Bu kremi sadece kadınlar değil bebek, çocuk ya da yetişkinlerde kullanabilir. Pişik tedavisi için iyileştirici maddelere sahip olmasından dolayı çocuğunuz ve siz bu kremi kullanabilirsiniz.
 • Gelen yaz mevsimi ile güneş sonrası vücudunuzda oluşabilecek iltihaplanmalara yine travazol krem iyi gelmektedir. Arı sokması, böcek ısırması ya da sivrisinek ısırması sonucu vücudunuzda herhangi bir alerjik reaksiyon ve iltihaplanma gördüğünüz takdirde bölgeye bu kremi uygulayabilirsiniz. Böylece krem cildinizin dışarıdan iyileşmesinde size destek olacaktır.
 • Elinizde, ayağınızda veya genital bölgenizde oluşabilecek mantar dokularını bu kremi kullanarak çözebilirsiniz. Bu krem, mantardan dolayı meydana gelebilecek kaşıntı, yanma ve kızarma gibi problemlere de iyi gelecektir. İyileşme süreci kişiden kişiye değişebilmektedir. Genel olarak mantarların iyileşme süresi 7 ila 10 gün arasında değişkenlik göstermektedir.

ütülemeden ütülü gibi

Travazol Krem Kullanımı

Doktorunuzun verdiği kremi talimatların dışına çıkmadan kullanmanız gerekir. Travazol kremi aldıktan sonra reçetede yazan her talimatı tekrardan okumalısınız. Kullanmanız gereken miktarın üstüne çıktığınız da neler olabileceğini ya da neler yapmanız gerektiği konusunda sizi uyaracaktır. Eğer kullanım süresini aşarsanız cildinizde farklı sorunlar meydana gelmeye başlayacaktır.

Tüm bunların yanında kremi aldıktan sonra cildinizde sorun yaşadığınız alana kremi sürün. Bölgeye ufak dokunuşlarla masaj yaparak kremi derinize yedirin. Kremi açık yaralarınıza sürmemelisiniz. Aynı şekilde bu krem sivilce tedavisi içinde uygun bir krem değildir.

Travazol kremin etken maddesi İzokonazol Nitrat ile Diflukortolon Valerattır. Kremi kullandığınızda cildinizde bir düzelme belirtisi göremezseniz ve yaranız eskiden de kötüyse vakit kaybetmeden ürünü kullanmayı bırakın ve dokturunuzla iletişime geçin.

ütülemeden ütülü gibi

Travazol Kremin Yan Etkileri

Her ilaç gibi Travazol kreminde yan etkileri bulunmaktadır. Kremi size her ne kadar doktorunuz vermiş olsa da kullanılması gereken dozun üstüne çıkıldığında yan etkilerde kendini gösterecektir.

 • Bu kremin fazla kullanımda görülebilecek ilk yan etkisi kılcal damarlarınızın gereğinden fazla genişlemeye sebep olmasıdır.
 • Krem yanlış kullanılırsa cildinizde incelme meydana gelebilir.
 • Saçınız için kullanıyorsanız fazla kullanımlarda saç köklerinizde iltihaplanmaya sebep olur.
 • Bünyenize bağlı olarak sivilcelerinizde artış meydana gelebilir.
 • Yanlış kullanımlarda sürülen bölgede tüylenme görülebilir.
 • Cilt yapınıza bağlı olarak, yanma, kaşıntı ve kızarıklık gibi alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.
 • Kremin nadir görülen yan etkisi de ciltte renk değişimlerine sebep olmasıdır.

Bu ilaç bir krem olmasına rağmen cildiniz bu kremi emerek vücudunuza almaktadır. Vücudunuza giren kremler ise idrar yolu ile dışarı atılmaktadır. Kremi kullandıktan sonra cildinizde anormal bir durum ile karşılaşırsanız vakit kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşuna giderek durumunuzu belirtin. Yine aynı şekilde nefes alışlarınızda bir sıkıntı ya da boğazınızda iltihaplanma olursa direkt olarak doktorunuzla iletişime geçiniz.

ütülemeden ütülü gibi

Travazol Kremin Fiyatı

Ürünün ambalajının ebatı 15mg olarak belirlenmiştir. İçeriğine bakacak olursak;

 • 1 mg Travazol
 • 10 mg İzokonazol Nitrat
 • 1 mg Diflukortolon valerat

Bulundurur. Bu kremi aile hekiminize yazdırarak alabileceğiniz gibi direkt olarak eczanelerden de temin edebilirsiniz. Travazol kremin 2021 fiyatı ise 29.61 TL’dir.

 

Siz de sağlığınızı düşünüyorsanız ilaç ya da krem fark etmeksizin doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Olası meydana gelebilecek yan etkiler sizi ve sağlığınızı geri döndürülemeyecek şekilde etkileyebilir. Bu yüzden ilaç kullanmaya başlamadan önce ilk olarak içeriğini ve yan etkilerini okuyunuz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.