Smoothies Nedir?


Smoothies

Yaz ayları yaklaştıkça birçok kişi sıcak hava şartlarında serinletici hem de lezzetli tariflerin peşine düşerler. Limonata çeşitleri, dondurmalar ve meyve kokteylleri derken son dönemlerde adını sıkça duyduğunuz Smoothies de talepler arasında yerini almış durumda görünüyor. Daha önce bu lezzeti tatmamış veya ilk kez adını duyanlar için Smoothies nedir açıklayacak olursak:

Domates Kurusu

· İçerisindeki ana malzemeler taze meyvelerden oluşan ve süt ya da yoğurt ilavesi ile hazırlanan soğuk bir içecektir.

· Yoğun kıvamı ve hazırlanış aşamalarından dolayı daha çok Milk Shake ve Frozen içecekleriyle benzerlik gösterir.

· Sadece serinlemek için tercih edilen bir içecek olmakla kalmaz aynı zamanda içerisine protein eklenerek adeta bir enerji içeceği içeceğine de dönüşebilmektedir.

Domates Kurusu

Smoothies Nasıl Hazırlanır?

İçerisindeki taze meyvelerden ve süt ürünlerinden dolayı oldukça besleyici olan Smoothies, hazırlaması da oldukça kolay ve pratiktir. Aynı zamanda çok fazla malzemesi olmadığı için de ekonomik bir tariftir. Hazırlanış aşamaları:

  • Smoothies nasıl yapılır aşamalarını anlatmadan önce ana malzeme olan meyve için seçiminizi yapmalısınız. Özellikle çilekli, şeftalili ve de karpuzlu Smoothies çeşitleri en çok tercih edilenlerdendir.
  • Ardından tercih ettiğiniz meyveyi dilerseniz dondurulmuş şekli ile dilerseniz tazeliğini koruyarak blenderden geçirmeli ve pürüzsüz bir kıvama getirmelisiniz.
  • İçerisine damak zevkinize göre süt veya yoğurt ekleyerek daha akışkan, içilmesini kolaylaştıran bir sıvı hale dönüştürebilirsiniz.
  • Bu aşamalarla Smoothies tarifiniz hazır olur, ancak şeker takviyesi yapmak veya ekstra tatlandırmak isterseniz bal ekleyebilirsiniz.
  • Bir süre dolapta soğumasını ve dinlemesini beklediğiniz Smoothies içeceğinizi dilediğiniz sunum şekli ile tüketebilirsiniz.
Domates Kurusu

Smoothies İçin Püf Noktalar

  • Taze meyvelerle hazırlayabileceğiniz gibi sağlıklı ve enerji verici Smoothies tarifleri hazırlamak için sebzelerden yararlanabilirsiniz.
  • Ayrıca sebzelerle hazırladığınız Smoothies tariflerini diyet süreçlerinizde de rahatlıkla tüketebilirsiniz. Hatta bal yerine de esmer şeker kullanabilirsiniz.
  • Süt ürünlerine alerjiniz var ise Smoothies’in akışkan kıvama gelmesi için meyve suyu tercih edebilirsiniz.
  • Diğer yandan Smoothies tarifinizin meyve suyuna dönüşmemesi için çok fazla karıştırmamaya dikkat etmelisiniz.

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.