Plaja Hazırlık Nasıl Yapılmalıdır?


plaja hazırlık nasıl yapılmalıdır?

Tatile gitmenin heyecanına kapılmak çok kolaydır. Ama toparlanmak ve yolculuğu planlamakla meşgulken önemli bir iki noktayı unutmamak önemlidir. Bütün yıl dört gözle beklediğiniz tatil geldi. Peki sevdiğimiz deniz, kum ve güneş üçlüsünün fiziksel görünüşünüze verebileceği zararlara nasıl dikkat edebilirsiniz? Tabi ki hazırlığınızı doğru yaparak.

Kalıcı Manikür ve Pedikür

Sürekli deniz ve kumla temas eden el ve ayaklarınız günler geçtikçe oldukça bakımsız bir görüntüye sahip olmaya başlayacak. Bu yüzden kalıcı ve kaliteli ojelere başvurarak doğru bakımı yapabilirsiniz. Bu bakımlı bir görüntü yaratarak sizi de iyi hissettirecektir. Hele de ellerinizin ve ayaklarınızın ojesiz halini beğenmiyorsanız sahilde herkesin görebileceği bir yerde sergilemek de istemeyebilirsiniz.

Su Geçirmeyen Makyaj

Eğer ben makyajsız yapamam diyorsanız sahilde size gerekli olan şey suya dayanıklı makyajdır. Kuvvetli takma kirpikler ya da su geçirmeyen rimellerle gün boyu dikkat çekici bakışlara sahip olabilirsiniz. Bu sizi akan makyajdan dolayı sürekli tazeleme işleminden kurtarır.

Kuvvetli Güneş Kremi

Güneş lekesi ve soyulma gibi problemler yazın çok baş ağrıtır. Bütün tatil kontrollü bronlaşmadığınız için yanıkların acısıyla geçebilir. Bunun için çözümlerden biri güneş yağı ve kremini doğru seçmektir. İçinde alkol olmayan ve parabensiz ürünleri tercih edin. 30 korumadan aşağısını almayın. Özellikle yüzünüzü oldukça iyi koruyun. Şapkalardan da yardım alın.

plaja hazırlık nasıl yapılmalıdır?

Saç Bakımı İçin Kremler

Denizden sertleşen, sıcaklardan kuruyan, nemden kocaman olup kabaran saçlar tatilin vazgeçilmezlerindendir. Her denizden çıktığınızda oluşan karmaşık saçı tüm tatil ve tatilden dönünce de yanınızda taşımak zorunda değilsiniz.

Son zamanlarda herkesin konuşmakta olduğu hindistan cevizi yağı saçı besliyor ve elektriklenmeyi de önlüyor. Bu tercih edebileceğiniz çözümlerden biri olabilir. Ya da yanınızda saç maskeleri ve kremleri taşıyabilirsiniz. Günde iki kere yıkamak ve yıpranmış saçlara özel alınmış kremleri kullanmak her zaman doğru bir seçimdir.

Sertleşecek Ayaklarınıza Bakım

Ayak bakımı tatildeyken aklınıza gelecek son şeylerden biri olabilir. Yine de dikkat etmeniz gereken bir sorundur. Ayaklar, özellikle topuklarınız inanılmaz derecede hasar görebilir. Daha sonra bunla uğraşmamak için bavulunuzda topuk rendesi bulundurabilirsiniz.

Bol Nemlendirici

Vücudunuz uzun süre güneş altında kalacağı için kurumalara çok müsait olacaktır. Özellikle de bacaklarınız bolca nemlendiriciye ihtiyaç duyacaktır. Çatlaklar ve kuru ciltle dönmek istemezsiniz. Bu yüzden mutlaka çantanızda nemlendirici olsun.

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe